Anonüümne kiri meie postkastis: 

Yo!

Tahad ma lajatan sulle selle 3nda punkti VLND!? Tuleb nagu varrukast. Ära üldse kõhklegi!

Tead seda igikulunud ütlust, et kala mädaneb peast? A mis siis, kui mädanebki? A raiuks selle raisa maha ja paneks uue pea? Mul on üks utoopiline unistus küpsenud. Mis oleks, kui teeks Viljandi Linnavalitsusest KOV 2.0i? Kui teeks Viljandi Linnavalitsuse, mis seisaks uhkelt ihaldatuimate töökohtade topis Transferwise’i ja Swedbanki kõrval? Utoopia? Loomulikult. Piisavalt napakas, et võiks proovida? Loomulikult! Millised oleksid meie linna arengud, kui ametikohtadele ei tuleks tikutulega spetsialiste otsida, vaid parimad noored roniksid ise aknast ja uksest sisse, et meie linna hüvanguks töötada?
A mis see 2.0 siis oleks? Meile meeldib tohutult end Cleveroni aupaistel soojendada, aga miks me sellest midagi ei õpi? Cleveroni edu tõi julgus ja innovaatilisus. Toome selle oma linnajuhtimisse. Kõik noored ja hakkajad, kes süsteemi seest tunnevad, ütlevad nagu ühest suust, et süsteem ei toimi ja on pahatihti rohkem piduriks, kui abiks. Võtame kogu selle monstrumi juppideks ja paneme ta nii kokku, et sellest tekiks uus sünergia. Vaatame maailmas ringi, võtame kaasaegse parima praktika omavalitsuse juhtimises ja teeme midagi tõeliselt uut ja head. Varustame selle uue süsteemi kaasaegseimate IT lahendustega, et ametnikud saaksid tegeleda rohkem sisulise ja vähem kaasneva tegevusega. Oleme vajadusel kasvõi prototüübiks selles protsessis. Gümnaasiumitega me seda suutsime. Kinnisvara halduses proovime praegu kätt. Võtame siis lõpuks asja suurelt ette ja oleme teistele eeskujuks ja teerajajaks.
Ma olen täiesti veendunud, et kui me saame selle pea õigesti tööle, siis hakkavad ka sündima suured asjad Viljandi linnas.

Kas linnavalitsuse kaasajastamine lahendab kõik probleemid ja toob inimesed Viljandisse tagasi? Kindlasti mitte. Aga päris kindlasti on see motivaatoriks noortele ja agaratele inimestele siia kolimiseks.

Peace!

Millest jutt käib? Otsa tõmbasime lahti siin – http://vlnd.ee/dilemma/4604. Jaga oma mõtteid yo@vlnd.ee või avalda arvamust siinsamas või Facebookis!