Pidu, mis algas lisaks rõõmule ka vihmaga.
Vihm, mis mitte kedagi ei takistanud ja peagi minema peletati!

Erivajadustega inimeste laulu- ja tantsupidu on koht, kus tabad kaameraga igal nurgal rõõmu, naeratusi ja lehvitusi, siin nad on!

1-1

1-2

1-4

1-7

1-45

1-8

1-9

1-19

“Aasta aega oleme harjutanud laulu, oleme harjutanud tantsu, laulusõnad ja tantsuliigutused on kõik selged ja see on peamine. Sel aastal on kohal üle 50 koori ja kokku on ligi 900 lauljat ja tantsijat. Võimas. Üritus ise sündis 9 aastat tagasi Harjumaal Kernu hooldekodu juures. Oma väikesest peost hakkas ta aina kasvama ja kasvama, liikus mööda Eestit ringi ning kolm aastat tagasi jõudis Viljandisse, kuhu ta ka jäänud on. Viljandi laululava ja kogu õhustik sobis selleks peoks nii hästi. Järgmisel aastal teemegi kümnenda laulupeo siin ja seda veel Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva ajal.”

-Võimsa ürituse peakorraldaja Kristel Jaago

1-14

1-10

1-21

1-42

1-13

“Kadestamisväärselt hea pidu on, inimeste rõõm on tõesti siiras, see on tohutu. Seda rõõmu peaks lihtsalt kokku koguma ja salvestama.
Ja päike jõudis kohale! Sai ju räägitud. Eile kirjutasime Gruusias Telavi linnas sõpruslepingule alla, terve öö oleme sõitnud, et ürituse ajaks ikka siia tagasi jõuda. Ja kui siis ütlesin seal, et selline üritus tuleb, vastasid nad, et saadavad meile päikest, kasvõi kolm ämbritäit, lihtsalt peame kolm ämbritäit vihma vastu saatma!
Inimesed rõõmustavad ja töö, mis korraldajad teinud on, on tõesti tänuväärne. See on nii oluline.”

-Linnapea Ando Kiviberg

1-30

1-33

1-35

1-37

1-49

1-40

1-52

1-17

“Selle ürituse muudab eriliseks see suur rõõm, millega kõik siin toimub. Esiteks on laulmine ja tantsimine Eesti inimestele hästi omased, aga siin on see koos tegemise rõõm veel suurem. Kõik on aasta otsa harjutanud ja nüüd tulemust kõigile näidates läheb ikka tuju rõõmsaks. Vihma sadas ja see ei häirinud absoluutselt mitte kedagi!”

-Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva

1-59

1-41

1-44

Aitäh, Gruusia päike ja rõõmsad eestlased, ägedad olete!

Fotod: Greete Rätsep