Juba homme, kolmapäeval, läheb uue hooga käima käsipallihooaeg. Viljandi HC on tugevam kui kunagi varem, karikasära on endiselt silme ees ja söögiisu ainult kasvatanud. Pall pannakse vana hea Viimsi vastu spordihoones mängu kell 19! Spordifänn, Viljandi fänn, omade fänn- ole kohal! Küsisime peatreeneri käest otse, nii nagu asi on. Et mis saab ja kas saab. Kui palju saab ja kes saab. Head lugemist!

 

Viljandi HC peatreener Marko Koks, mingil põneval kombel on kõige kõrgetasemelisem meeskond Viljandil just käsipallis. Miks see nii võiks olla, kas mulkidel on füüsiliselt midagi teisiti, et neist saab pigem käsi- kui korvpallur?

Eks see ole  suure töö ja tahtmise küsimus, oleme selle hetkeseisu nimel juba aastaid higi valanud ja eks raske töö toob ka tulemuse.

 

Eelmisel aastal õnnestus karikas pea kohale tõsta. Kui suur isu on nii võistkonnal kui mängijatel saavutust korrata?

Arvestades, et see oli meie esimene kogemus üldse meie klubi ajaloos, siis loomulikult on mõnus siit edasi minna. Eks elu näitab, kas see õnnestub sellel aastal, aga anname endast kõik, et astuda jälle üks samm edasi paremate tulemuste nimel.

 

Ühest küljest ei näita ju hooajaeelsed mängud väga midagi, teisest küljest varasemate aastatega ikkagi võrrelda saab. Mis seisus HC Viljandi hooaja algusele vastu läheb?

Alustasime treeningutega varasemate aastatega võrreldes ikka tunduvalt varem ja oleme saanud teha kõik, mis vaja. Ent kuna meie plaanid on jälle natuke suuremad, siis ei ole me hetkel kindlasti oma parimas vormis just mänguliselt.

IMG_4753

 

Milliste tulemustega võiks tagantjärele hooajaga rahule jääda ning mis endale isiklikult rahulolu pakuks? Kas samm edasi on realistlik?

Ma arvan, et samm edasi juba pakuks rahulolu ja iga koht ülespoole on juba lisaboonus.

 

Millise positsiooni peale on konkurents hetkel kõige suurem? Millises jääb kvaliteedist enim puudu?

Vasakäär, ilmselgelt oleme Eesti võistkondadest kõige rohkearvulisem võistkond vasakukäelistes. Uuel hooajal on meil võistkonnas nimelt viis vasakukäelist, mis on ikka väga suur number. Kvaliteeti jääb puudu pikkuses, aga loodame seda kiirusega kompenseerida.

 

Võistkonnas on tagasi Kristo Voika. Kui suur lisakäik see on? Kas nüüd on kõik nii-öelda „omad“ koos ja võistkond tugevam kui kunagi varem?

Soomes oldud aeg on muutnud teda kõvasti professionaalsemaks, mis omakorda annab teistele lisamotivatsiooni. Kas nüüd kõik omad on koos… seda vast öelda ei saa, aga ma usun, et tugevam kui kunagi varem küll.

IMG_4878

Üks, kelle jaoks algav hooaeg on eriti tähtis, on Karl Roosna, kes kevadiste koondisemängude järel aktsiaid kõvasti tõstis ja sisimas ootab mees kindlasti pärast keskkooli lõppu lepingut välisklubisse. Kui tõenäoline see on ja mida tunneb treener, kui mõni mängija on arenenud nii heaks, et on varsti juba kodumaa tolmu jalgelt pühkimas?

Tõenäosus, et Karl saab mõne pakkumise hooaja lõpus, on sinna 100 % juurde ehk olen kindel, et pakkumisi tuleb. Treeneri ja klubi kohapealt on see ainult pluss, kui keegi meie mängijatest on välisklubide orbiidis. See annab endale ka väga suure positiivse laengu ja tunned, et töö, mis tehtud, kannab ka vilja.

 

Milliselt/millistelt mängijatelt ootad enim algaval hooajal arenguhüpet? Kes on järgmised koondise uksele koputajad?

Eks ikka noorematelt mängijatelt, kel veel kõik alles ees ja nende endi kätes. Loodan, et iga mängija teeb aasta jooksul korraliku arengu edasi. Kui koondisest rääkida, siis ootaks ehk Mark Lõpult sammu noortekoondisesse ja sealt juba edasi. Teistelt koondislastelt ootan veel suuremat töötahet ja enesetõestamist nii klubis kui ka koondises.

 

Kolmapäeval kodus „vana sõbra“ Viimsi vastu. Mis tundega mängule vastu lähed ja mida mängult ootad?

Eks ikka ärevusega. Aga mängult ootan just algusest peale väljakul enesekehtestamist ja kuna meie mäng palliga ei ole veel kõige parem, siis just agressiivsust kaitses ja sellest tingitud kiirrünnakuid!

IMG_4737

IMG_4792