Peatselt saabuvate rahvusvaheliste hansapäevadega seoses tegeleti Viljandis läinud nädalal ohtra kunstitööga. Raudteejaama juures sai lumivalgele vabrikumüürile loodud 72 uut taiest, kesklinnas Rubiini pargis loodi tondilossi peitmiseks plangule Tallinna grafitikunstnike abiga vinge grafiti. Samal ajal kui näiteks Tallinna ja Tartu linnavõimud on grafitiautoritega hädas ja lausa sõdivad nende vastu, oli Viljandi uue grafitiseina tellijaks just linn ise!

Viljandi peab kõikide oma kodanike heaolu nimel jätkuvalt soosima nooruslikku arengut ja on väga hea meel ka väikestest asjadest näha, et tublisid samme linna arenguks astutakse iga päev!

Küsimus ei ole ilmselt niivõrd linnaisade isiklikus maitsemeeles, kuivõrd viljandlaste kunstilembuses. Kolme päeva jooksul, mil Rubiini pargis värvid lõuendile pandi, möödus sealt sadu inimesi, kellest mitmed ka pikemaks tööd uudistama jäid ning oma arvamust avaldasid. Vähemalt nende seas, kes seda teha julgesid, oli rõõm näha positiivsust ja heakskiitu. Eriti vahva on see, et ka mitmed vanema generatsiooni esindajad tõdesid, et kuigi nende jaoks on grafiti kui kunstiliik võõras, meeldib neile see, et linn muutub värvilisemaks, et noored saavad tegeleda vaba eneseväljendusega. Kolm päeva, ja mitte ühtegi inimest, kes oleks avaldanud pahameelt linnapildi rikastumise üle. Ja nii ongi õige! Viljandi peab kõikide oma kodanike heaolu nimel jätkuvalt soosima nooruslikku arengut ja on väga hea meel ka väikestest asjadest näha, et tublisid samme linna arenguks astutakse iga päev!

Hüppa ka ise ratta selga või võta ette jalutuskäik mõlema uue kunstiteose juurde, heida pilk peale ja ütle, mida asjast arvad!

IMG_6358IMG_6490IMG_6510IMG_65311 2 3