Just nii. 30 000 eurot, mille käsutajaks olen mina, oled Sina, on iga Viljandi linna kodanik. Kui tavaliselt otsustab maksumaksja raha üle meie valitud esindaja, siis selle summa ulatuses meie ise. Üks lüli jääb vahelt ära. Nii nagu enamus otsustab, nii tehakse. Me kõik oleme mööda linna ringi jalutades näinud midagi, mis vajaks kiiremas korras parandamist. Midagi, mis on veel puudu. Ja tänu kaasavale eelarvele on meil kõigil nüüd võimalus öelda, mis on valesti, mis on puudu, ja tõsta see demokraatlikul teel oluliseks tunnistatud idee järjekorras kõikidest teistest ettepoole. Et tehaksegi nüüd ja kohe ära.

Süsteem on üldiselt lihtne. Kuni homse (kolmapäeva) õhtuni saab igaüks käia välja oma idee, kuidas Viljandit paremaks muuta. Olgu selleks millegi korrastamine, korraldamine või  hoopis uue rajamine. Oluline on, et idee saaks 30 000 euro eest teostatud. Ja ega rohkem otseselt teha ei olegi vaja. Käid idee välja, vastav komisjon praagib võimatud ja ulmelised (näiteks lennujaama rajamine või UFO-muuseumi) välja ja siis saame juba meie kõik öelda, mis järgmise aastaga ära tuleb teha. Täpsem info ja vajalikud juhised on saadaval https://www.viljandi.ee/kaasav.

Mis siis nüüd? Meie soovitame kõigil täna või homme Viljandis üks jalutuskäik või rattasõit läbi viia. Ja seejuures silmad lahti hoida, vaadata kord aastas linna sellise pilguga, et “kuidas mina Viljandit 30 000 euro eest kõige paremini arendada suudaks.” Idee ei pea olema teab mis suurejooneline, erakordne või pahvikslööb. Oluline on see, et idee teeks Viljandit paremaks. Ja nii lihtne see ongi.

Pole midagi lihtsamat kui olla kogukonda panustav linnakodanik!