Järjekordne tiitel. Noortebändide linn. Aga nii on. Meil on raudpoltkindlalt (subjektiivne arvamus!) suhtarvuna elanikkonnast kõige rohkem bändivõistlusi. BÄM, Noortebänd, Bändide päev on esimesed, mis pähe torkavad. Ja nii ei saagi olla üllatus asjaolu, et vähmalt kaks Viljandi punti on Noortebändi poolfinaalis sel nädalavahetusel kodulinna lippu kõrgel hoidmas. Homme Lights on the Ceiling, laupäeval Ol’ Mill. Täna räägime Lights on the ceilingu (LOTC) tüüpidega seda va muusikajuttu, homme on järg Ol’ Milli käes.

Lights on the Ceiling on täna kindlasti Viljandi rahvale tuttav kahel aastal koolibändide võistluse BÄM osalejana. Bändi esinägu, mõlemal aastal tiitliga “õhtu staar” pärjatud Andres Anissimov on mees, kel nööbist kinni võtsime ja vastuseid nõudsime.

DSC_1863

 

Andres, räägi veidi LOTC-i sünniloost, miks ja kuidas selline punt on sündinud?

LOTC sai alguse sellest, et minul, Augustil ja Simmil tuli mõte bändi tegema hakata. Mõtlesime, et oleme kõik juba mõnda aega muusikaga tegelenud ja nüüd oleks aeg mingisugune väljund leida. Võtsime kampa veel Henri, kes asus trummide taha, August ja Simm võtsid kätte kitarrid ja mina asusin laulma. Alguses otsisime ka bassimeest, kuid mingil hetkel andsime alla ja hakkasin ise basskitarri mängima. Praeguseks on liikmed mitmeid kordi muutunud ja üks asutajaliige on bändist lahkunud.

 

Kui kaua bänd on tegutsenud?

Tegutsenud oleme juba veidi üle kahe aasta, kuid tõsisem tegevus on kestnud aastakese või isegi veidi vähem. Tõsisema tegevuse all mõtlen omaloomingut ja reaalset bändielu, sest tegevust alustasime kaveritega.

 

Kellele LOTC muusika on suunatud, kes seda kuulab?

LOTC muusika on suunatud ennekõike inimestele, kes naudivad mõnusat stoner/folk/hard rocki. Oma loominguga üritame edasi anda enda maailmavaateid ning juhtida tähelepanu ka mõningatele ühiskondlikele probleemidele. Meie muusikat võiksid kuulata kõik, teadlikud ja vähemteadlikud inimesed.

 

Bändiliikmed on tänaseks mööda Eestit laiali, kuidas proovitegemisega lood on?

Õnneks on Eestimaa pisike ja armas ning vahemaad ei ole liiga suured. Teeme proovi iga nädalavahetus ja igal võimalusel ka nädala sees. Prooviruumidena kasutasime varasemalt Viljandi Gümnaasiumi ruume kuid nüüd oleme kolinud lennukitehasesse.

 

DSC_1865

 

Kas Viljandis on hea bändi teha?

Kuna võrdlusmoment teiste kohtadega minul isiklikult puudub, siis ei tea kui objektiivne see on, aga minu arvates on küll super hea siin bändi teha. Olemas on prooviruumid, esinemisvõimalused, musikaalsed inimesed, suurepärased fännid ja linn ise juba õhkab kultuurist.

 

 Milline on tulevikuperspektiiv, kui suured plaanid on ja kas üldse on?

Lähituleviku plaanid on lindistada helikandja jagu materjali. Kaalume hetkel veel seda, kuidas need lood ka reaalselt välja laseme, aga maht võiks olla umbes LP kanti, mis arvuna teeb 8-10 lugu.

 

Kuidas LOTC plaanib tihedal muusikamaastikul teistest erineda?

Arvame, et meil on piisavalt šarmi, toorest energiat ja ambitsiooni, et kaugele jõuda. Suudame ka eskimod kuumaks kütta ning energilise riffi-rockiga ei jää keegi paigale istuma.

 

DSC_1882

 

Millised on eesmärgid seoses Noortebändiga?

Esimene eesmärk on anda hea show meie fännidele ja inimestele kes meid kuulama on tulnud. Muidugi oleks tore, ka edasi finaali saada ja miks mitte ka võita, aga meie jaoks on tähtsaim see, et anname endast publikule parima ja näitame end Eestile.

 

Miks on Viljandi parim linn maailmas?

Viljandi on parim linn maailmas, sest siin toimub nii palju. Oleme parajalt väikesed kuid piisavalt suured, siin elab nii kultuur kui sport kui ka head ja lahedad inimesed. Kui tahad, võid siin teha mida iganes.

DSC_1860

Lights on the Ceiling: Andres Anissimov, August Skjoldby, Kalev Välk, Sander Veide, Henri Roht. Facebookis https://www.facebook.com/Lights-on-the-Ceiling-722539167864514/timeline/

Noortebänd 2015 poolfinaal: https://www.facebook.com/events/895266373861966/