Nagu lubatud sai, teeme lähemalt tutvust kahe Viljandi pundiga, kes täna ja homme Tartus Noortebändi poolfinaalis osalevad.  Täna võtsime jutu üles ansambli Ol’ Mill ninamehe Artur Leppikuga. Ol’ Mill on muide 2015. aasta vabariikliku koolibändivõistluse BÄM laureaat. Nagu spordis, nii ei loe varasemad saavutused homme õhtul Tartus Genialistide klubis ülesastuvatele bändidele, oluline on see, milline mulje suudetakse endast jätta selle aja jooksul, mis ansamblile konkreetsel laval eraldatud on. Soovime Ol’ Millile (ja Lights on the Ceilingule!) edu ja soovitud tulemuste saavutamist. Omad bändid suurtele lavadele!

 

DSC_2148

Artur, räägi meile palun, miks on Ol’ Milli nimeline kollektiiv sündinud, mida ta soovib anda ja pakkuda?

Ol’ Mill tekkis 2014. aasta suvel. Alguses plaanisime blues‘i coverdama hakata, aga peale esimest lugu otsustasime, et peaks pigem omaloomingut tegema. Sellest ajast saati oleme me kirjutanud oma lugusid. Me soovime rahvale näidata, et lisaks argipäevasele pop-muusikale on ka teisi muusikastiile.

 

Kui kaua bänd on tegutsenud?

Praegu läheb meie teine hooaeg. Tegutsenud oleme aasta ja neli kuud.

 

Kuidas seda muusikat, mida Ol’ Mill teeb, iseloomustada?

Me üritame ise olla võimalikult mitmekülgsed. Sellest tulevnevalt on raske meid liigitada. Me teostes on kuulda nii blues’i, funk’i, rock’i, jazz’i ja kindlasti midagi veel.

DSC_2179

 

Kirjelda kolmeliikmelise bändi plusse ja miinuseid, miks just kolm?

Miks kolm??? Sest kõik võivad teha neljaliikmelisi bände, aga kui tihti te näete  kontsertidel kolme liiget lava peal?

Kolmeliikmelised bändid peavad nii palju vaeva rohkem nägema, et lood kõlaksid nii nagu neljaliikmelistel. Näiteks bass on triodes kõige tähtsam pill, kuna tema saade loeb tuhandetes kordades rohkem, kui bändis, kus on bass ja saatekitarr. Bassile toetuvad nii trummid kui ka solist.

Meil on ka solist tähtis, sest rahva meelt on vaja lahutada ja selleks tuleb  mängida võimalikult palju pille ja teha show’d. Too nõuab väga head improvisatsiooni oskust, kordinatsiooni oskust ja veenides peab voolama esineja veri. Meil peab solist nii laulma, kitarri mängima, kui ka saksofoni mängima.
Trummidest ei hakka me isegi rääkima, kuna…
unnamed
Kas Viljandis on hea bändi teha?

Viljandi on parim koht, kus muusikat ja bändi teha. Siin on Kultuuriakadeemia, muusikakool, bändiruumidest ei jää puudu ja linn kubiseb muusikutest. Me oleme siiamaani teinud proovi huvikoolis , nüüd tekkis ka Lennukitehasesse bändidele prooviruum . Võimalusi on palju ja neid tuleb ära kasutada.

 

Viljandi publik teab Ol’ Milli peamiselt BÄM 2015- l osalemise (ja võitmise) kaudu, millised on plaanid edaspidiseks?

Tulevikuplaane meil  väga ette mõeldud ei ole, aga tagasiside on sisestanud kindlustunnet ning teame, et peame edasi tegema ja veel ägedamalt. Loodame saada lähima aasta jooksul valmis saada oma heliplaadi, kindel ei ole millal täpselt ja kas ka füüsilisel kujul. Ning tahaks ka tuuritada ringi nii Eestis kui ka välismaal.

 

Kuidas Ol’ Mill plaanib tihedal muusikamaastikul teistest erineda?

Me erineme juba sellepoolest, et meid on kolm ja me proovime sellest võimalikult palju välja võluda. Lisaks tehakse üpris vähe blues’i, funk’i ja jazz’i. Ja loomulikult me hoolitseme iga esinemine selle eest, et rahva meel saaks lahutatud.

 

Millised on eesmärgid seoses Noortebändiga?

Noortebändiga ootusi pole üles seatud. Me lähem sinna ja teeme oma asja. Eesmärk on ikkagi tutvustada rahvale oma muusikat ja kohtuda potensiaalsete fännidega.

DSC_2159

 

Miks on Viljandi parim linn maailmas?

Kas kuskil teises kohas selle suure maamuna peal on nii kompaktselt kokku toodud see imeilus loodus, kultuur ja muusika, haridus ning inimesed? Viljandis on olemas kõik, mida elult tahta. Siin on nii rahu ja vaikust, kui ka melu ja möllu. Viljandi on maailma pealinn ja naba.

 

Noortebänd 2015 poolfinaal- https://www.facebook.com/events/895266373861966/

Ol’ Mill @ Facebook- https://www.facebook.com/olmill2014