Võiks arvata, et kui väljas läheb tunne sügiseseks, ega siis enam miskit ei tehta. Kogutakse talve üle elamiseks rasva, et järgmisel suvel jälle nina välja pista. Nojah, tegelikult päris nii hull ka asi ei ole. Aga Viljandi-suuruses linnas 5 hirmkõva tähtsusega tegevust nädalavahetuseks välja käia oktoobri keskpaigas, see on vägev. Elu ei jää siin seisma. Alljärgnevalt VLND 5 soovitust, mida nädalavahetusel ette võtta. Suvalises järjekorras.

1. Käsipalli Challenge cupi teine kohtumine Viljandi HC ja kreeklaste AO Poseidon Loutrakiou vahel.

Meie omad Viljandi poisid käisid eelmisel nädalavahetusel Kreekas ja naasid sealt 26:23 kaotusega. Meie meelest maitseb selline kaotus nagu võit, sest HC Viljandi on oma kodupubliku ja kodusaali toel valmis põhimõtteliselt kellele iganes kotti pähe tõmbama. Kolmega, neljaga või kaheksaga, see on vormistamise küsimus. Viljandi pole eurosarja varem mänginud, seega ajalooline hetk laupäeval Viljandi spordihoones kahtlemata olema saab. Selle satsi võimed on piiritud. In corpore profilepingute sõlmimine on siiani ära jäänud ainult seetõttu, et kodumaakond on armas. Ausalt noh. Toome võidu koju ja saadame sõbrad vinge kaasaelamise toel teise ringi Itaaliasse, eksole?!

https://www.facebook.com/events/1637528263201961/

IMG_4436

2. Viljandi Kitarrifestival

Jaa, melomaanid, kitarrisõbrad ja muusikalembesed. Ka sel ajal ajaks kui töönädal läbi on, kestab Kitarrifestival endiselt. Ja mitte ainult ei kesta, vaid saavutab oma kõrgpunkti, suuremas annuses erakordselt head muusikat. Viljandi on kitarripealinn. VIljandi on hea muusika pealinn. Aastaringselt. (Ja neid tiitleid ei saa meile kunagi liiga palju).

Täpsemalt https://www.facebook.com/events/136285470050309/IMG_9849

3. Viljandi JK Tulevik vs Tallinna FC Levadia

Ei ole kiita see Viljandi Tuleviku seis praegu, kohe üldse mitte ei ole. Ei, mitte et midagi jube hullu hullu oleks. Kaheksas koht ja automaatne edasipääs on neli vooru (neist kolm kodus!) enne lõppu ainult 1 punkti kaugusel. Üheksas koht ka ei morjendaks, sest no ei ole sealt esiliigast meile vastast. Küll aga on meie vastased vähe kõvemast puust kui meie konkurentidel. Mis tähendab seda, et suuri tuleks hammustada. Hädasti oleks vaja kedagi suurtest hammustada. Kodus Paide vastu on niiehknaa mäng elu ja surma peale. Sillamäe võõrsil ja Levadia ning Kalju kodus. Nendest mängudest tuleb punkt(e) võtta. Esimene peatus ongi laupäeva pärastlõunal Viljandi linnastaadionil. Teise koha omanik Levadia, kelle jaoks näiteks kaotus Viljandile tähendaks sisuliselt viimast tiitlilootuse kustumist. Viimases kolmes kodumängus vajab meeskond fänne rohkem kui kunagi varem. Vajalikud punktid on meeskonnas olemas, mulgid ei anna kunagi alla.

Täpsemalt- https://www.facebook.com/events/657819054360152/IMG_2864

4. VLND Sügis Smash ehk uue sisepargi avamine

Aasta aega on VLND püüdnud igal võimalusel enda panust anda, et Lennukitehas saaks ekstreemspordipealinnale väärilise siseka. Ja nüüd on ta olemas. Täname omalt poolt kõiki, kes pargi tähendust Viljandi noorte jaoks mõistnud on, kas läbi reaalse panuse või lihtsalt mõttelise toetuse. Me oleme veendunud, et see on tõeliselt heal tasemel park, mis pakub põnevust erinevate stiilide ja vahenditega ekstreemspordisõpradele.
IMG_6355

5. Jalutuskäik sügiseses Viljandis

Ei, asi ei ole selles, et ei saaks viit reaalset sündmust kokku. Saaks küll, tegevust leiab alati. Aga üks hea jalutuskäik sügiseses Viljandis on liiga hea, et seda mitte soovitada. Vahet ei ole kas päeval või õhtul, ilmad on suurepärased ja Viljandi (ja Viljandimaa!) on täis suurepäraseid kohti, kus sügiskaamost välja jalutada. Päriselt kah, paremat asja ei ole. IMG_9946-2
Instagrami-sõpradele: VLND on nüüd ka instagramis olemas. @vlndmylove pakub postitusi nii jalutuskäikudelt kui sündmustelt. Hoia silm peal. Kohtumiseni nädalavahetusel Viljandis. Ja kui Sul on mõni hea idee, mida Viljandis teha või millest peaks kirjutama, või tahad ise mõne kirjatüki avaldada, siis kirjuta meile- yo@vlnd.ee.