Viljandi noorte vägitegude katkematu nimekiri sai läinud nädalal jätku, kui Viljandi JK Tuleviku väravavaht, kõigest 17-aastane Karl-Romet Nõmm, kutsuti Norra kõrgliigas palliva vutiklubi juurde testimisele. Testimine ei tähenda veel lepingut, aga huvi meie noore puuriluku vastu välismaalt näitab, et Viljandi jalgpallis aetakse õiget asja! Küsitlesime noormeest keset elu esimest käegakatsutavat võimalust profilepingu saamiseks, ikka selleks, et kõige vahetum emotsioon otse VLND lugejateni toimetada!

Räägi, kuidas Norra testimisele minemise pakkumine tuli, kauaks jääd, mis eesmärkidega sõitsid ja mis võimalused üleüldse on?

Norra mineku pakkumine tuli minu jaoks ootamatult. Peale hooaja viimast mängu kutsus Raiko Mutle (Jalgpalliklubi Viljandi Tulevik klubi president) mu enda juurde rääkima ning ütles, et Norra klubi nimega Molde FK ootab mind testimisele. Esialgu olen Norras 6 päeva, pühapäevast reedeni. Seadsin endale eesmärgiks, et teen seda, mida oskan ja annan endast parima. Eks siis näha ole mis edasi saab.

IMG_8292

Mida üldse Molde klubist eelnevalt teadsid või kui tuttav Norra liigaga oled?

Moldest ennem suurt midagi ei teadnud. Teadsin vaid seda, et ta oli alles hiljuti Celticule koti pähe tõmmanud. Norra liigaga olin kursis täpselt nii palju, kui Soccernet kirjutanud oli ning eraldi ma seda ei jälginud.

12295549_916113191791560_1972016063_o

Igal mängijal on oma eeskujud, nii kodus kui ka välismaal. Kes on Sinu eeskujud?

Välismaa mängijatest on minu eeskujuks endine Manchester Unitedi ja Hollandi legend Edwin van der Sar ja kodumaal otseloomulikult Mart Poom.

Kumb on parem väravavaht, David De Gea või Manuel Neuer?

Kindlalt David De Gea. Neuer on küll hea, aga mulle miskipärast ei meeldi.

Kas välismaale liikumise variant liiga varakult ei tule? Isegi testimas käimine ei ole vist Sinuvanuselt tavaline?

Esiteks tahaksin rõhutada, et testimine ei tähenda veel kaugeltki lepingut. Tavaline ei ole see minu vanuselt tõesti, aga ma arvan, et testimisele minek ei ole liiga vara, kuna see just annab noorele mängijale võimaluse näha seda, kuidas tippjalgpallis asjad käivad. Ja oi-oi kui palju on vaja tööd teha, et välismaale jõuda.

Ütle aasta, millal Karl-Romet Nõmm Eesti rahvuskoondise väravasuul palle nopib?

(Naerab). Ei julge siin küll mingit aastaarvu ette öelda. Eks aeg näitab: kas, kus ja millal.

IMG_6186

Kuidas Tuleviku hooajaga enda perspektiivis rahule jäid?

Ütleme nii, et paar apsakat tuli ja mõni kahjuks lausa ülimalt tähtsas mängus, aga arvan, et noore väravavahi kohta tegin päris korraliku hooaja. Ikkagi esimene hooaeg sellisel tasemel mängimist. Aga kindlasti oleks võinud mõnes kohas paremini minna.

VLND soovib Nõmmile edu! Nagu juba öeldud, ei ole selles vanuses suurt tähtsust, millise tulemusega testimine lõpeb, vaid oluline on see, et mängijat on märgatud. Ja Nõmmi on!