Sa tunned, et jõulutunnet ei ole? Lumi on puudu? Kamoon! Jõulutunde leidmiseks piisas vaid sammude seadmisest Viljandi raekoja parki, kus toimus möödunud nädalavahetusel järjekordne Jõuluhansa. Pühadeturg kogus kokku nii kodurahva kui ka huvilised kaugemalt, et üheskoos aeg maha võtta ning nautida jõulueelset Viljandit. Mis siis ikkagi toimus ja millised tunded tekkisid Jõuluhansa pühadekeerises olles?

DSC_9502Lisaks kinkide ostmisele ning sobiva jõulupuu valimisele sai elava muusika taustal nii tantsida, laulda kui unistada. Sai kuulata tule praksumist, sõita hobuvankriga ja rongiga ning tunda mõnu advendiajast. Lihtsam oleks vist küsida, mida jõuluturul teha ei saanud? Kes sai poniga sõbraks, kes sai lammastega sõbraks ning kellel õnnestus jõuluvanaga kohtuda. Isegi tossavat glögi sai proovida.

Muidugi, me kõik oleme üks Viljandi perekond!

Kolm Viljandi kultuuriakadeemias õppivat neiut Liisgren Pärnsalu, Natali Joonas ning Laura Karp käisid üheskoos Jõuluhansal just muusikat nautimas. Nende arvates aitas jõulumeeleolu luua atmosfäär – eriti tulukesed, mis rippusid üle terve väljaku. Kingituste ostmist tüdrukud niivõrd tähtsaks ei pidanud – parim kink on emotsioon! Oleme täiesti nõus! Liisgren, Natali ja Laura pole küll Viljandist pärit, aga peavad linna oma koduks. Muidugi, me kõik oleme üks Viljandi perekond!

Jõuluhansal said kokku vanad head tuttavad, kes andsid üksteisele edasi sooje kallistusi ning südamlikke jõulusoove. Jõuluhansa on koht, kus saab istuda ehetes kuuse kõrval ning mõelda oma mõtteid, mida pole olnud sügisperioodil kiire elutempo juures aega mõelda. Jõuluhansa on koht, kus saab tunda end hästi. Kuskile pole vaja rutata ega tormata. On aega nii enda kui lähedaste jaoks – seda vist võibki jõulurahuks nimetada.
DSC_9158 DSC_9268Seitsmeaastane Ekke Karu Volmer oli parasjagu sepapoistega naela valmistamas, kuid leidis töö kõrvalt hetke aega, et meiega paar sõna juttu puhuda. Ekke Karu on Jõuluhansaga väga rahul. Poiss plaanib ka järgmisel aastal tulla, kuna sai lisaks naela valmistamisele lausa kuus korda hobuvankriga sõita. Tehke järgi, eks ole! Ekke Karu isa Urmas Volmeri sõnul valmistab lastele rõõmu just võimalus loomisprotsessis ise käsi külge panna.

Maarja arvates lõid jõulutunde imeilus tuledes plats ning Viljandi inimesed.

Kui päevasel ajal oli Raekoja pargis veel ruumi ringi liikuda, siis õhtutunniks oli plats pilgeni rahvast täis. Laupäevaõhtusel kontserdil laulis Maarja, et ka lumeta võib jõulutunnet tunda. Seda kinnitas ta ka meile, kui pärast kontserti paar sõna juttu ajasime. Maarja arvates lõid jõulutunde imeilus tuledes plats ning Viljandi inimesed.

DSC_9240 Üheskoos sulgesime silmad ning kuulasime kaunist jõulumuusikat. Üheskoos laulsime kaasa. Üheskoos olime rõõmsad. Üheskoos tundsime tõelist jõulutunnet. Lõke ning inimeste lähedus andsid kehale sooja, muusika andis hingele sooja. Jõuluhansa ei jätnud kedagi külmaks!
Aga ikkagi, kuidas on võimalik ilma lumeta tunda jõulutunnet? On! Selleks on vaja lihtsalt õiget kohta ja õigeid inimesi enda ümber. Selleks on vaja Viljandi Jõuluhansat! Tundub, et pühadeturg on koha viljandlaste südames leidnud.

Kui Sa Jõuluhansaks Viljandisse ei jõudnud, siis ootame Sind ikka ja alati pikisilmi koju! Jõulumeelolu, millega Viljandi nädalavahetusel täitus, jääb veel pikaks ajaks püsima.

Rahulikku jõuluaega!

DSC_9153 DSC_9294 DSC_9275 DSC_9216 DSC_9387 DSC_9457 DSC_9440Fotod: Silver Tõnisson