Sa oled sotsiaalmeedias märganud postitusi Viljandi Vibesilt? Jah? Väga hea, sest meie oleme ka. Viljandi Vibes on tulnud salakavalalt, ootamatult ning jõuliselt. Aga mis see on? Kes nad on? Mis eesmärk kogu ettevõtmisel on? Viljandi Vibes kõlab paljulubavalt – ja jumal tänatud – seda nad ka on! Uurisime Viljandi Vibesi projektijuht Linda Liis Eekilt, et millega täpsemalt tegemist. Tšeki välja!
 —

Linda Liis, mis on Viljandi Vibes?
Viljandi Vibes on uus akustiliste live-sessioonide muusikavideote kanal, millega tutvustame maailmale uut head Eesti muusikat ja Viljandit.

Kuidas te sellise omanäolise idee peale tulite?
Oleme kõik väikest viisi melomaanid ja juba aastaid erinevaid mujal maailmas tehtud sessioone vaadanud. Seda, et meil Eestis ikka veel korralikul tasemel selline kanal puudu on, ütles välja Maris ja siis leidsimegi meeskonda inimesed, kes selle vajalikkust tähtsaks peavad.

Aga miks?
Sest me armastame Viljandit ja muusikat! Siinne vibe on nii lahe ja eriline, et seda lihtsalt peab teistega jagama. Muusika, ilusad paigad ja vaated linnale ning rõõmsad inimesed lihtsalt on nii Viljandi ja seda üldse mitte ainult folgi ajal.

Kellega te seda teete?
Meie meeskonna moodustavad TÜ Viljandi kultuuriakadeemia 2. kursuse üliõpilased: kolm kultuurikorraldajat Linda Liis Eek, Silvia Käsk ja Siim-Sander Ammon, jazzmuusik Maris Aljaste, helitehnoloog Rauno Avel ja teatrikunsti visuaaltehnoloog Carmen Seljamaa. Võtetel aitavad meid valgustuse ja kaameratööga ka mõned head sõbrad ja kaastudengid ehk võimaldame lahedat praktikakogemust paljudele TÜ VKA tudengitele. Lisaks oleme palju toetust saanud ka Viljandi linnavalitsuselt ja koolilt õppejõudude toetuse ja tehnika näol.

Kas seda teeb sama kursus, kes Wimkat? Samad inimesed, kes aasta aega tagasi Wimkale aluse panid?
Kahjuks ei mahu kogu Wimka meeskond Viljandi Vibesi meeskonda, aga kõik meie kultuurikorraldajad on tõesti ka Wimkas tegevad. Wimka ja Viljandi Vibes esindavad paljuski samu väärtusi – Viljandi kultuurielu edendamine ja muusika on mõlemas tähtsad ning heade sõpradega on lihtsalt mõnus koos asju teha.

See pole teie esimene projekt – kuidas Wimka on Vibesi tegemisele kaasa aidanud?
Kogemusi, kontakte, julgust ja eneseusku on Wimka meile kindlasti palju andnud. Wimka vaipu ja valgustehnikat oleme oma võtetel ka kasutanud, sest sharing is caring.

Miks tegutsevad mujalt pärit inimesed Viljandi hüvanguks?
Praegu elame ja õpime me kõik Viljandis ja meile väga meeldib siin. Kohalikud inimesed on linnaga rohkem harjunud ja võib-olla ei näe seda ilu ja erilist võlu, mida meie. Kuna Viljandi ja kultuuriakadeemia on meile nii palju andnud, siis tahame väljendada oma tänu ja midagi head vastu anda. Lisaks teenime isegi suuremat eesmärki, toetades kogu Eesti muusikat – tahame oma videotega jõuda ka rahvusvahelise publikuni.

_MG_2031 _MG_2060
Milliseid artiste võib neis videotes kohata?
Eelkõige neid, kes meile endale meeldivad ja Viljandi vibe’iga hästi sobivad. Valime artiste erinevatest žanritest, et anda ülevaadet kogu Eesti hetke muusikamaastikust. Kuna meie eesmärk on Eesti muusikatööstuse ja
-ekspordi soodustamine, siis huvitavad meid need artistid, kellel parasjagu uut materjali tulemas või soovid-plaanid välismaale esinema minekuks. Teeme koostööd nii päris uute alustavate bändidega kui ka juba tuntumate nimedega. Täpsemalt kuulete aga juba jaanuaris.

 

Millised on need n.ö. Viljandi(maa) kohad, mida te tahate esile tõsta? Mida te tahate rõhutada?
Kõiki eriti ilusaid ja erilisi kohti – ja Viljandis on neid ju nii palju. Plaan sai tegelikult alguse sellest, et linnas on põhimõtteliselt igal tänavanurgal, pargis, lossimägedes, järvede ääres, sisehoovides ja kõige selle vahel midagi ahhetamapanevalt ilusat. Kuna talvel ja päris iga ilmaga väljas pilli mängida ja tehnikat kasutada ei saa, otsime ka erinevaid siseruume, millest mõned on viljandlastele tuttavad, aga mõned ka sellised, kuhu kõik tavaliselt ei satu. Kindlasti tahame läbi käia Viljandi tähtsamad sümbolid: näiteks Ugala teater, lossimäed, järveäärne, aga ka Romaan ja Kondase keskus. Koha valikul lähtume palju ka esitatavast loost ja artisti soovidest, üldiselt otsime siiski põnevaid, ilusaid ja mõneti ootamatuid keskkondi oma võtteplatsideks. Kui toredatel viljandlastel on pakkuda välja mõni suurem tuba, aed, rõdu, katus, kasvuhoone või mõni muu ilus paigake, siis võib sellest meile alati teada anda.

_MG_2121_MG_2139Mida teie arvate – mida näeb külaline ja mittekohalik siin teisiti kui linlane?
Selliseid järsu kalde ja vallatute kurvidega teid, kitsaid munakivitänavaid vanalinnas, kuidagi eriliselt Viljandi-hõngulisi vanu lagunevaid maju, sügisest udu ja päikesetõuse järvevaatel… Killukesi neist on kindlasti teistes linnades ka, aga Viljandis on need koos ja võimendavad seega üksteise ilu veelgi. Ma usun, et kõik mujalt pärit tudengid leiavad siit midagi kodust ja tuttavat, aga samas ka nii palju uut ja imelist. Lisaks välisele poolele on aga väga tähtis siinne sõbralik, elav ja loov õhkkond, selle loonud toredad inimesed ja aktiivne kultuurielu. Igatahes Viljandil on mingi salajane võlu, mis meid sellesse kohta armuma paneb.
_MG_2145_MG_2170
Kui keegi tahaks oma bändiga tulla, siis kuidas see võimalik oleks?
Kirjuta meile! Saada meile kuulamiseks mõni lugu ja võimalusel ka mõni sõna, kes ja mis su bänd on ja millisest videost te unistate. Kontaktid leiad meie kodulehelt. Eriti ootame teadaandeid alustavatest artistidest, kellele saaksime natuke tuult tiibadesse puhuda.
Kust rohkem infot saab?
Ikka veebiavarustest! Viljandi Vibesi leiab Facebookist, Instragramist, YouTube’ist ja meie kodulehelt www.viljandivibes.ee.
_MG_2189_MG_2202