Sa ei jõudnud ÖÖuisutamisele? No pole hullu ja seekord saad veel andeks. Tegime toimunust ülevaate, et Sa päris ilma ei jääks. Aa, või ikka jõudsid? Jep, nii peabki! Meenutame siis.

Laupäeval kogunes Viljandi järve äärde tohutu hulk inimesi, et tähistada üheskoos uisupidu ehk ÖÖuisutamist! Kui poleks oma silmaga näinud, siis ei kujutaks ettegi, et niivõrd palju inimesi krõbedal talveõhtul toast välja tuleb, aga mis seal salata – viljandlased pole papist poisid! … ja tüdrukud loomulikult ka!

DSC_1823 DSC_1839 DSC_1809

Viljandi Rattaklubi korraldatav üritus toimus juba teist korda – tundub, et hoog on sees ning peatumisvõimalust enam pole. Ega libedaga saagi ju pidama jääda!

Uisurajad ei küsi vanust – kohal olid nii väikesed tüdrukud ja poisid kui soliidsemas eas härrad ja prouad. Oli neid, kes proovisid uisutamist täiesti esimest korda, ning neid, kel oli kaasa võetud aastatepikkune kogemuspagas. Noored õppisid vanematelt ning vanemad noorematelt. Meeleolu aitas üleval hoida hoogne muusika, mille järgi julgemad isegi tantsusammud üles võtsid.

Uisutamist nautiv Janar jäi juba kaugelt silma, kuna oli oma uisupaari kaunistanud värviliste tulukestega. “Ma kinnitasin uiskudele tuled, et kõik juba eemalt märkaksid, et olen tulemas. Ma pole viis aastat uisutanud ning on parem, kui ma teistele ette ei jää,” lausus Janar. Muidugi, ohutus ennekõike! Janar pani uisud üle pika aja jalga just ürituse nimel. Tehke järele!

Tänu ÖÖuisutamisele täituvad loodetavasti paljude viljandlaste soovid.

Leidsime ka kaks lehma libedalt jäält. Võib ju mõelda, et sõiduoskusest ei tulnud midagi välja, aga nad suutsid meid üllatada. Annika ja Clyde olid selga pannud lehmakostüümid, kuna töötavad ise lehmanduse valdkonnas. Miks mitte! Kui töö on südamelähedane, võib selle ühendada ka vaba ajaga.

DSC_1874

Tänu ÖÖuisutamisele täituvad loodetavasti paljude viljandlaste soovid. Taeva poole saadeti hulgaliselt soovilaternaid, mis kadusid kõrgele ja kaugele. Õhtu kulmineerus võimsa tulevärgiga, kui taevasse lennutati sada lasku ilutulestikku.

ÖÖuisutamine oli enamat kui võimas ettevalmistus 23. jaanuaril toimuvaks Mulgi Uisumaratoniks. Eks me näe, mida Viljandi inimestel ning siinsetel uisuradadel meile veel pakkuda on.

DSC_1846 DSC_1890

Ja muide, kui juba Eesti Rahvusringhäälingus räägitakse Viljandist kui uisupealinnast, siis võime Viljandi ametlikult uisupealinnaks kuulutada küll!

Kniks, kraaps ja kummardus Viljandi Rattaklubile!

Lugu: Getter Rang / VLND
Foto: Silver Tõnisson / VLND