Eelmisel reedel aset leidnud BÄM 2016 oli edukas, nagu nii mõnestki meediakanalist kuulda võis. Kõige edukam oli see aga õhtu lõpuks ansamblile Sent from Viljandi, kes võitis omale nii isikupreemiaid kui ka suurima tunnustuse Grand Prix näol. Me teame, kes seal pundis mängivad (nendele, kes ei tea: Stefan Airapetjan, Kristjan Luik, Madis Kirsman, Sten Tuvi). Me teame, et nad on jõhkralt head. Aga mida see bänd endast tegelikult kujutab, toome lugejate ette just nüüd ja praegu. Intervjuus esindab uut kuuma poistepunti selle laulja ja kitarrist Kristjan Luik.

 

Kristjan, räägime alustuseks paari sõnaga BÄMist. Kui suureks üllatuseks teie võit oli?

Ütlen päris ausalt: pärast meie viimast proovi enne BÄMi olime terve bändiga üpris ekstaasis, et selliste lugudega hakkama oleme saanud. Oma enda lugu on ikka oma enda lugu ja sellest saime aru kohe peale seda, kui oma esimese meistriteosega valmis olime saanud. Otseselt võidu peale välja ei läinud. Pigem rahvale näitama, mida me teeme ja armastame. Eks lootus oli kõigil natukene sees olemas, aga kuna teadsime, et tulemas on veel väga palju tugevaid konkurente, siis see lootus ei olnud just kõige suurem.

 

Kellele ise pöialt hoidsite/keda suurimateks konkurentideks pidasite?

Mina isiklikult hoidsin kõvasti pöialt Lights on the Ceilingule, sest poisid on meile kui naabrid, kõik väga head sõbrad ja noo muusikat teevad ka ikka jube hästi. Olin üpris kindel, et seekord on just nende aasta. Just selle pärast, et poistel on kõvasti rohkem kogemust bändina koos muusikat teha kui meil. Saints Be Warned oli ka konkurendina väga tugev, kuid meie arvates on nad juba valmis bänd. Lootsime ikka sellele, et pigem vaadatakse BÄMil bändi potentsiaali ja proovitakse noortele bändidele tuult tiibadesse anda. Saints Be Warned on bänd, kellel see kõik juba kergelt olemas on.

DSC_3022

Lisaks peapreemiale korjas teie punt isikupreemiad nii bassil kui kitarril. Mida see näitab?

Näitab kindlasti seda, et meil on kokku sattunud üks jube lahe punt noormehi, kes omavahel väga hästi klapivad ja tänu sellele ka muusikat väga hästi teha suudavad. Isikupreemiad näitasid kindlasti ka seda, et silmapaistvus meie jaoks probleem ei ole.

 

Millise muusikastiili alla Sent from Viljandi oma muusikat liigitab?

Mõtlesime sellele ka ise päris pikka aega ja järeldusele ei jõudnudki. Me teeme hetkel palju erinevat muusikat. Just seda, mis meile pähe tuleb ja mida meile teha meeldib. Võibolla kujuneb konkreetsem muusikastiil välja tulevikus.

 

DSC_3010Oleme üks punt muusikuid, kes elavad ennast välja läbi mõnusa muusika, mida loome.

 

Võrreldes eelmise aastaga oli edasiminek silmaga näha – nii muusikaliselt kui koosseisuliselt. Kirjelda seda protsessi, mida Sent from Viljandi läbi tegi?

Koosseisus on olnud üks muudatus. Joonas Alliksaare asemel, kes tegelikult on üldse selle bändi idee autor ning jätkab hetkel õpinguid Inglismaal, kutsusime bändi Stefan Airapetjani. Ei saa öelda, et see muudatus midagi suurt kaasa tõi. Üks väga hea muusik vahetus lihtsalt olude sunnil teise vastu. Pigem saab öelda seda, et bändi liikmed on isiklikult lihtsalt vahepeal suure arengu läbi teinud, just oma tunnetuse ja instrumendi koha pealt. Muusikaline areng on olnud üpris lihtne. Kui eelmisel aastal alustasime coveritega nagu algajad bändid ikka, siis selle aasta alguses sai paika pandud plaan, et tuleb hakata valmistama ka oma enda lugusid. Alguses ei saanud küll sellega väga vedama, kuid praegu tundub, et inspiratsiooni on nii palju, et enam ei saa omaloominguga pidama.

 

Kas Viljandis on hea bändi teha?

Üldiselt ei saa selle kohapealt nuriseda. Kuna oleme kõik gümnaasiumi poisid, siis prooviruumiga probleemi ei ole. Viljandi üleüldine vibe on väga, väga mõnus ja sobilik muusika tegemiseks. Muidugi kas esinemiste koha pealt Viljandi kõige parem on, seda me veel öelda ei oska. Oleme pakkumistele alati avatud ja ega ka Eesti peal ringi reisimine meile probleeme ei tekita.

 

Kas te annate endale aru, et selline eriline nimi tähendab, et teist võib ühel hetkel saada üks Viljandi turundusartikleid?

Oleme sellest vägagi teadlikud ja eks oleme sinna poole ka kergelt sihtinud. Viljandi on meie armas kodulinn ja selle esindamine teeb meile ainult au. Seda enam saame lootma jääda Viljandi toredate inimeste toetusele ja kaasaelamisele.

DSC_2999

Kas ja millega te püüate eristuda, laiemale publikule silma jääda?

Eristume kindlasti üleüldiselt lavalise olekuga. Oleme üks punt muusikuid, kes elavad ennast välja läbi mõnusa muusika, mida loome. Lugude poolest üritame eristuda sellega, et eksperimenteerime erinevate taktimõõtudega ja ka eriilmeliste lugudega.

 

Kuidas teie looming sünnib?

Tavaliselt tuleb proovis keegi välja mõne idee või riffiga. Selle peale siis hakkab igaüks oma enda osa mõtlema ning loo tervik pannakse  paika kogu bändi poolt. Milline on loo ülesehitus, kus tehakse paus või mis iganes kellelgi pähe tuleb. Hetkel olen kirjutanud valmis bändi põhjale sõnad ja viisi mina, kuid see on terviku suhtes ainult üks väikene osa. Loomingus mängib rolli ikka meie kõigi maitse ja panus

DSC_2961

Millised tulevikueesmärgid on?

Hetkel plaanime meisterdada juurde paar uut lugu ning seejärel minna stuudiosse ja kogu see värk ka linti teha. Peame kontakteeruma ka Viljandi Vibesiga, kellega meil avanes tänu BÄMile võimalus koostööd teha. Peame leidma sobiva loo ja kokku leppima ajad jne. Siis edasi saab juba hakata tegema bändile promo ja loodame, et meid märgatakse ka juba laiemalt. Üldiseks eesmärgiks saab öelda, et eks ikka kõrgemale ja kaugemale!

Hoia kodulinna poistel silm peal https://www.facebook.com/sfvband/?fref=ts