Äge värk! Viljandist pärit jalgrattur Greg Hallop võitis Prantsusmaal Nizzas peetud ühepäevasõidul esikoha!

„Mulle oli see võit küllaltki suure tähtsusega, sest maanteel polnud ma kunagi varem võitnud,“ rääkis Hallop pärast võitu VLND-le. Mehe sõnul oli tal hooajaks seatud eesmärk võita vähemalt üks etapp ning eesmärk sai täidetud. Hallop rääkis, et võistluse tase oli keskmine ning osaleda said kõikide kategooriate sõitjad. „Mõned endised tugevad profid oli ka joonel,“ lisas noor jalgrattur, kes sellest hooajast pedaalib Prantsusmaa tiimi Monaco UC ridades.

„Kõige ägedam oli see, et profimeeskondade rekkad ja bussid seisid kõik meie võistlusraja ääres ning ka finišis oli korralik rahvamass, sest paar tundi pärast meie kriteeriumit lõppes samas kohas Paris-Nice’i velotuuri etapp,“ kirjeldas Hallop tõika, mis võiduemotsiooni mõnevõrra võimsakas muutis.

A43J6304

Sõitu iseloomustades mainis Greg Hallop, et sõidu saatus sai otsustatud juba 40-ringilise sõidu esimesel ringil, kui Viljandist pärit jalgrattur koos nelja kaaslasega jälitajatelt eest ära sõitis. „Minu õnneks oli mu tiimikaaslane ka nende nelja hulgas ning kuna päeva alguses oli kokku lepitud, et mina olen sellel sõidul liider, siis tema n-ö ohverdas end, et me kindlasti ees püsiksime,“ kirjeldas Hallop. „Finišisirgele tulime kõik koos ja lõpuspurdis edestasin teisi kindlalt.“

Greg Hallop on Viljandi rattaklubi kasvandik, kes selle aasta jaanuarist sõidab Prantsusmaal tiimi Monaco UC ridades. Mehe enda sõnul on Prantsusmaal elu väga mõnus, sest elamine ning olmekulud on kõik tiimi kulul. “Minu päev näeb välja selline, et hommikuti on treeningud ning ülejäänud päeva puhkame,” kirjeldas Hallop. “Siin on lahe, sest ilmad on juba praegu Eesti suvele lähedased ning koos meeskonnakaaslastega saab koos huvitavaid asju ette võtta.”

A43J6377hallopFotod: Erakogu / @TrimaxMagazine