Eelmisel nädalavahetusel toimus Tallinnas First Lego League 2016 finaal, kus osales ka Viljandi Jakobsoni Kooli võistkond VJK Robot (Andre Anijärv, Kaur Kivilaan, Marten Laanisto, Hegert Leevit, Bert Siimon ja Silver Tõnisson). Poistest koosnev VJK Robot naases finaalist kõige innovatiivsema lahenduse eest pälvitud 1. koha karikaga. Uurisime noortelt meestelt finaali muljete kohta lähemalt.

“Kohale jõudes olime üks esimestest meeskondadest. Isegi registreerimislauas ei olnud kõik veel valmis, seega pidime kümmekond minutit ootama. Kuna jõudsime varem kohale, oli meil mõnusalt aega seada valmis oma messiboks,” kirjeldas Marten Laanisto päeva algust.

DSC_6761

“Väga vinge oli avamisel rongkäigus esireas kõndida, andis hea alguse päevale,” rääkis Kaur Kivilaan oma esimestest emotsioonidest.  “Avamisele järgnes roboti disaini hindamine, see läks meil üllatavalt hästi,” arvas Marten Laanisto. “Hindajale paistis robot meeldivat,” lisas Anijärv.

DSC_7071

DSC_7077

“Robotimäng ehk mäng, kus robot peab kahe ja poole minuti jooksul ära tegema võimalikult palju missioone, ei läinud nii hästi kui oleks võinud. Teine ja kolmas voor olid tunduvalt paremad, kui esimene. Kokkuvõttes jäime jagama 26.-29. kohta,” kirjeldas Hegert Leevit robotimängu.

Andre Anijärve sõnul oli väga huvitav vaadata, kuidas teised meeskonnad olid lahendanud samad probleemid, mille üle oli VJK Robot ise oktoobrist alates pead murdunud. “Sealt saime palju ideid enda roboti edasiarenduseks,” lisas mees.

DSC_6812

DSC_6809

“Projektiga läks meil siiski kõige paremini. Esitluses sai kõik oluline räägitud ning projekti vastu tundsid suurt huvi nii hindajad kui ka tavalised külastajad,” selgitas projekti kommunikatsiooni eest vastutav Silver Tõnisson. “Meie projektiks on maalähedaselt orbiidilt ohtlikku kosmoseprügi koristav satelliit. Hindajad pidasid meie projekti kõige innovaatilisemaks ja premeerisid meid tehtud töö eest karikaga.” Tõnissoni sõnul ei jäta VJK Robot projekti kindlasti nurka seisma, vaid selle kallal plaanitakse edasi tööd teha ning ideed soovitakse jagada erinevate inimestega, kes töötavad kosmosevaldkonnas.

“Nüüd ootab meid aprillis veel RoboMiku lahing,” rääkis võistkonna noorim liige Kaur Kivilaan. “Peame hakkama kärmelt selleks valmistuma,” lisas Silver Tõnisson, “puhkamiseks aega ei ole.”

DSC_7085

DSC_7104

Fotod: Silver Tõnisson / VLND