Käsipallisats on tänasel päeval kahtlusteta kõige suurema toetajaskonnaga võistkond Viljandis. Lisaks sellele tehakse tegusid nii Eestis kui välismaal. Esimest korda mängiti sel aastal eurosarja ja eelmisel nädalal kaotati napilt poolfinaalikoht Balti liigas. Mis seal salata – Viljandi meeskonna komplekteeritus on sel hooajal aegade parim. Väravas võimas Rasmus Ots, kodulinna naasnud Kristo Järve ja Kristo Voika, välismaalt kutseid ootavad Karl Toom ja Karl Roosna ning nende ümber moodustuv meeskond on muljetavaldavad. Ja mis siin siis imestada, et kui viimastel aastatel on meistrivõistlustel võideldud pronksmedali eest, siis tänavu loodavad salamisi enamat. Ja miks ka mitte? Viljandi HC on tänavu Eesti meistrivõistluste raames kohtunud kahe suurega – Kehra ja Põlva käsipallimeeskondadega – kokku  16 korda, neist Põlva vastu on võidetud 4 ja kaotatud 4, Kehra vastu on võidetud 4, viigistatud 1 ja kaotatud 3 mängu. Põhjust optimismiks justkui oleks.

IMG_9053

Sel aastal mängib käsipalli meistriliiga uue süsteemiga, mis tekitab varasema nelja ringi põhiturniiri asemel 3+1 süsteemi, kus neljandas ringis mängib esinelik omavahel kaks korda läbi. Lõpuks liidetakse kõik ringid kokku ning kaks paremat pääsevad otse poolfinaali, kolmas ja neljas koht mängivad tagumistega veerandfinaale. Tänaseks on selge, et turniiritabeli neljas meeskond on Viimsi, kes kolme esikohanõudleja jaoks ka lemmikvastane poolfinaaliks oleks. Mitte, et me ei suudaks heal päeval võita nii Kehrat kui Põlvat. Aga kui Viljandi mängiks poolfinaalis Viimsiga, võiks juba raha selle peale, et Viljandi sel hooajal vähemalt hõbeda võtab, panustada küll. Liiatigi on mingil põhjusel HC Kehra ja Põlva Serviti mäng olnud viimasel ajal vabalanguses. Seda kinnitab ka üks Viljandi HC tugitalasid Karl Roosna:

“Tundub, et Põlval ja Kehral ei ole viimasel ajal seis just kõige parem. Oleme suutnud seda ära kasutada, kaks võitu Põlva vastu ja võit ning viik Kehrale, sellest ka meie hea seis praeguses turniiritabelis. Ideaalis oleksime tahtnud Kehralt ka teist võitu, mis oleks meile viimase vooru edu korral Viimsi vastu tähendanud põhiturniiri võitu, aga praegu on veel siiski kõik võimalused elus.”

Mis seis siis praegu on? Seis on suhteliselt lihtne. Põhiturniiril on mängida veel üks voor: Viljandi HC mängib Viimsi vastu, Põlva ja Kehra madistavad omavahel. Viljandile ideaalne tulemus oleks meie ja Kehra võidud, mis tagaks Viljandile ühe punktiga põhiturniiri võidu ning suure tõenäosusega poolfinaali vastaseks HC Viimsi.

IMG_8607

Sama suure tõenäosusega mängiksid sellisel juhul teises poolfinaalis Põlva ja Kehra, mis tähendab, et ajaks, mil Viljandi hüpoteetiliselt (või noh, kindlasti, eksole) finaali jõuab, on üks kahest suurest juba audis ja teine piisavalt väsinud. Seda, kui utoopiline või reaalne autori mõttelend on, hindas Roosna järgmiselt:

“Ma arvan siiski, et Serviti võidab Kehrat viimases omavahelises põhiturniiri mängus. Tundub, et Põlva vormikõver on tõusmas ja Kehral on viimastes mängudes mitmed võtmemängijad eemale jäänud. Meie vastu ei teinud kaasa Uku-Tanel Laast ning enne seda olid kaks mängu eemal Slastinovski ja Liiva ehk ei oska arvata, kas mehed saavad duelliks Põlvaga täielikult terveks või tuleb neil ilma või nende meeste osalise panusega hakkama saada.”

Aga fännid ju siiski loodavad. Olenemata sellest, et tõenäosus on väike. Olenemata sellest, et kindlasti saavad ka Kehra mehed ise aru, et võitmine teeb nende enda elu raskeks (viib nad poolfinaalis Servitiga kokku).

IMG_8986

Aga olgem ausad, isegi, kui asjalood lähevadki nii, nagu noor tagamängija ennustab, ei tähenda see Viljandi vastu mitte midagi muud kui seda, et tuleb teha seda, mida juba rohkem kui pooltes omavaheliste mängudes sel hooajal näidatud on: võita kaht suurt, selleks, et teha Viljandi HC suur unistus teoks. Meeskonna tugevust arvestades võiks see ju reaalne olla?

“Olen selle väitega täielikult nõus! Ja tegelikkuses on meil praegu veel reaalne võimalus võita põhiturniir, mis tähendaks poolfinaalseeriaks tõenäoliselt vastaseks Viimsit, kes on kolmest suurest meile ilmselt mugavaim vastane, aga eks seda näitab viimane voor. Et see unistus realiseeruks, oleks meile vaja Kehra võitu Põlva vastu ja et ise oleksime edukad Viimsi vastu, aga isegi kui nii ei lähe, siis peame poolfinaalseerias kõik olema igaks mänguks 110% keskendunud ning valmis.”

IMG_8621

Esimene samm unistuste teokssaamisel leiab aset juba kolmapäeval, 30. märtsil kell 19 Viljandi Spordihoones. Põhiturniiri viimane mäng, läheme kohale ja näitame, et Viljandi publik on oma sangarite vääriline!