Veetorn. Rippsild. Ugala. Kondase maasikad. Liisa Komissarov. Need on märksõnad, mis seostuvad ainult ühe linnaga maailmas. Just! Need seostuvad Viljandiga. Aga mis saab siis, kui üks entusiast võtab ette ja tahab need märksõnad jäädavalt omavahel ära siduda? See juhtus! Liisa Komissarov andis koostöös Heavy Mentaliga välja ülivinged „Greetings from VLND“ T-särgid!

Komissarov rääkis VLND-le, et tal on juba mitu aastat olnud unistus nii siiditrükki kui ka särgigraafika tegemist proovida. „Ja et soovidel on kombeks varem või hiljem täituda, siis nüüd sündiski Heavy Mentaliga koostöös limiteeritud kogus Viljandi teemalisi T-särke,“ selgitas Komissarov.

vlndshirt3

T-särkide kujunduse loomisel inspireerisid noort Jakobsoni koolis õppivat Komissarovit klassikalised „greetings from“ stiilis postkaardid, millesarnased 1930.-40ndatel aastatel Ameerikas laialt levisid. „Valisin välja neli tuntud objekti, mis tihedalt Viljandiga seotud on ning mis minule just kõige tugevamini kodulinna sümboliseerivad: veetorn, rippsild lossimägedes, Ugala teater ning mulgi ja maasika kujud,“ selgitas autor särkide kujunduse tekkeprotsessi. Särkide kujundus ise on võrdlemisi lihtne – kasutatud on kolme värvi ja koomiksitest laialdaselt tuntud täppe.

Aga mis viis ühe tütarlapse selleni, et anda välja just Viljandi ja VLND-ga seotud t-särgid? Mis on Liisa jaoks Viljandi? Esiti jääb Liisa vastamisel pisut hätta, ent selgitab siiski, et tema jaoks Viljandi lihtsalt on. „See on minu jaoks alati loomulik olnud, et on lossimägi, kuhu jalutama minna; teater, kus alati midagi põnevat toimub; veetorn, mida kaugusest imetleda ja et on Viljandi,“ selgitas Komissarov. Ta on siin üles kasvanud ja kogu tema senine elu on selle linna ümber keerelnud. „Inimene ei mõtle igapäevaselt, mida hingamine tema jaoks sümboliseerib – see on ju nii loomulik. Samamoodi ei mõtle mina, mida mu jaoks Viljandi – minu kodu – sümboliseerib,“ rääkis ta. „See on nii loomulik, nagu õhk kopsudes.“

vlndshirt2

Liisa sõnul ei oleks ta suutnud seda projekti teostada ilma abilisteta. „Ma tahan eelkõige tänada Heavy Mentali kollektiivi eesotsas Raido Kuurmaaga, tänu kellele see idee üldse teoks sai,“tõi Komissarov välja need, kes teda teekonnal toetasid. „Samuti tänan Kris Sülda, kes ettevõtmisesse algusest peale uskus ning oma nõu ja jõuga asendamatuks abiks oli.“

Tahad ühte särki omale? Mine kohe Heavy Mentali kodulehele ning võta ligi! Osta siit!

Teeme kokkuleppe, et kui sa oma särgi kätte saad, siis saadad meile sellest pildi yo@vlnd.ee! Me tahame näha inimesi, kes Viljandit represendivad!

vlndshirt1 vlndshirt5 vlndshirt4