Hansapäevad! Need tulevad meile igal aastal, aga viimastel aastatel kuidagi teistmoodi, kas pole? Jah, eelmisel aastal olid hansapäevad mõõtmetelt kõvasti suuremad, aga mõte on sama – hansapäevade vaim oleks nagu taas tärganud. Vaadata ja avastada on küll ja veel ning selleks, et asjade sees veidi paremini orienteeruda, anname meie ikka ja jälle teada, mis meid ennast paelub. Meie soovitused sisaldavad nii klassikat kui sündmusi, mida hansapäevade programmis otseselt ei ole, aga mis samal ajal toimuvad. Sündmused, kus me ise kohal oleme. Hakkame siis minema!

1. 7.58 minutiga Trepimäelt taevasse ja tagasi

See on sündmus, mille loomist me suu ammuli ja õhku ahmides sajal käel tervitame. Kasutades ära Viljandi üht suurt sümbolit – Trepimäge – luuakse meie ees mingi…seisund võiks ehk olla see õige sõna. Ühestki leksikonist pole täpselt võimalik välja lugeda, mis žanris on üks sündmus, mis toimib järgmiselt: täismaja (täistrepp) inimesi istub mõnusas valguses, naudib lummavat vaadet ja eriti vinge bänd maestro Viljar Rosina karuhääle taustal laulab Led Zeppelini lugu “Stairway to Heaven”. Ilmselt ühed elu kõige sürrealistlikumad 7.58 minutit. Kell 1 öösel. Uuuuh, see saab võimas olema!

DSC_3342

2. Ööjalgpalli mini-turniir

Ka Viljandi JK Tulevik ei jää suurest mängust välja! Lisaks rahvusvahelisele Hansa Cup turniirile on teistkordselt toimumas ka ööjalgpalli mini-turniir, kus lisaks praktilistele pallivaldamisoskustele pannakse proovile ka kohaletulnute teoreetilised teadmised. Vägev värk! Viljandi jalgpall elab ning teeb seda sel nädalavahetusel hansapäevadega sünkroonis. Kultuuri ja spordi kooskõla oma parimast küljest. Woop-woop!

DSC_3901

3. Hype The Funk

Midagi noortele ja vihastele. Või noh, vihane ei pea olema. Aga Viljandi kohati üksluiseks  muutuvale klubielule annab laupäeva õhtul toimuv Hype The Funk alati paraja laengu. Me oleme üsna veendunud, et nii mõnelgi Viljandi noorel pole aimugi, et hansapäevad toimuvad. Aga Hype the Funki teavad kõik. Raudpolt. Sel korral peaksid kõikidel neidudel (ja noormeestel ka muidugi) juba piletid taskus olema- selline kooslus nagu REKET, NOËP, Púr Múdd ja nii edasi, võiks olla värskendav vaatepilt puhtalt visuaali mõttes tavapäraste Suures Vennas peatuvate elulõvidega võrreldes. Ilmad on ilusad ja rand on see number üks koht, kuhu minna. Kui seal veel kõvad tegijad esinevad ja kõik sõbrad ka seal on, siis vist väga pääsu ei ole. Kainet meelt ja mõnusat pidu!

IMG_0979

4. #kohtumekassisabal

Meie absoluutne lemmik kogu eelmise aasta suurepärasest hansavärgendusest oli kohtumine tamme all. Ja kui samadelt tegijatelt on sel aastal midagi uut tulemas, siis mis te tõesti arvasite, et me seda ei soovita? Me teame nii-nii paljusid, kes eelmisel aastal ei adunud selle sündmuse tegelikku sisu, jätsid tulemata ja kahetsevad. Elupäevade lõpuni kahetsevad. Aga olge mureta! Indulgents on teel! Ja tema nimi on #kohtumekassisabal. Kas Sina tead, kus Kassisaba tänav asub? Tegemist oli vanadel aegadel päris käidava tänavaga, mis tänaseks on kahjuks unustusehõlma vajunud. Talgute korras tehti tänav läbitavaks. On fakt, et pikalt ta sellisena ei püsi. Kui sellele maagilisele tänavale lisada veel 5000 LEDi, luulet, muusikat, siis midagi romantilisemat on raske leida. Kui sa muidu pole see kutt, kes oma neiu järve peale paadiga sõitma viib, siis nüüd on võimalus kõik see tasa teha.

IMG_1185 IMG_1190 IMG_1196 IMG_1214

Tule Õue! programm

Olgu, kassisaba tõime eraldi välja, aga kogu Tule Õue programm on nagu teine ports hansapäevi lisaks. Õnneks on teineteisele sõbrakäsi antud ja hulk vahvat toimub sõbralikult ja koos. Ega siin pikemat juttu pole mõtet ajada, vaadake seda ülivinget kaarti!

Nagu juba öeldud, nautida ja teha saab nädalavahetuse jooksul palju. Meie pakkusime välja mõned mõtted, kogu ametlik kava on aga SIIN. Kohtume hansapäevadel!