Bashi nädal on alanud ja VLND elab sellele kogu täiega kaasa. Selleks, et teid kõiki ekstreemspordilainele viia, tegime häääääästi lühikesed lood kolme Viljandi tegijaga. Esimene neist on täna teie ees. Selleks, et sõnade asemel tegusid näha, tasub nädalavahetus broneerida ja Viljandi lauluväljakule tulla! Meie esimene lugu on tehtud Enrico Orobkoga, kes on Viljandi üks läbi aegade tegijamaid BMX-rattureid, kuid maadles eelmisel aastal vigastusega ja suunas oma energia pargiehitusse. Head lugemist!

 

Enrico! Oled suhteliselt värskelt ajateenistuse läbinud. Kuidas sõdurielu ekstreemsportlase eluga kokku sobitub? Kas tänu sellele on vorm pigem kõvem või kehvem kui varem?

Ajateenistus on õnneks selja taga jah. Sõdurielu ei sobi kindlasti minu alaga kokku. Põhjuseks olid väga lühikesed treenimisvõimalused. Treenida sain paremal juhul kord nädalas, halvemal paar korda kuus. Seetõttu olen ma veendunud, et minu sõitjakarjäär on korralikult kannatada saanud, jäin teenistuse ajal arengus seisma.

Üldiselt öeldakse Viljandis, et aastaring on folgist folgini. Kas ekstreemsportlastel käib elu Bashist Bashini? Mida see ühele kohalikule sõitjale tähendab?

Mõeldes enda peale, siis minul käib elu kindlasti Bashist Bashini. Mulle kui kohalikule sõitjale on sündmus võrreldes teiste suurte üritustega kõige lähedasem.

Kuidas selleaastane park varasemaga võrreldes tundub?

Esmapilgul tundub park kindlasti omamoodi ja pole varem sellist sõitnud. Eelmise aastaga võrrelda ei oska, kuna sõitsin 2015. aasta Bashi parki õlavigastuse tõttu minimaalselt.

Mis on kõige kõvema tasemega trikk, mida Bashil püüdma lähed? Või kui otsustanud ei ole, siis lihtsalt mis on kõike võimsam trikk, mida oskad?

Kindlasti lähen näitama oma tehnilist poolt. Parimat trikki mul polegi, kuid pean oma trumbiks pikke liine ehk tagurattal veeremist lisades trikke ette, vahele ning ka lõppu.

 

Kes tänavuse Bashi BMXi kinni paneb? Mis eesmärk endal on?

Ise hoian pöialt oma semule Andres Lainevoolule. Viimasel ajal pole ma endale enam eesmärki seadnud, kuna sõitjad on erinevad ja kohtunikud hindavad ka erinevalt. Seega annan endast parima ja vaatame, kuidas läheb!

 

Miks peaks üks viljandlane Bashi vaatama tulema?

Üks viljandlane võiks Bashi vaatama tulla, kuna festivali korraldaja Kris Süld ja tema tiim ning võistlejad annavad endast maksimumi, et see üritus jääks kõigile alatiseks meelde. Tulge kõik ja näeme Eesti parimal ekstreemspordifestivalil Viljandi Bash 2016!