Ekstreemspordifestival Bash algab juba homme ja VLND elab sellele kogu täiega kaasa. Selleks, et teid kõiki ekstreemspordilainele viia, tegime häääääästi lühikesed jutuajamised kolme Viljandi tegijaga. Selleks, et sõnade asemel tegusid näha, tasub nädalavahetus broneerida ja Viljandi lauluväljakule tulla! Tänases loos teeme juttu Deeno Lippandiga, kellest paremat tõukeratturit on nii Viljandist kui kogu Eestist raske leida. Head lugemist!

 

Lõpetasid just kooli, palju õnne! Kas see tähendab, et härra Lippand on uuel tasemel ka sportlikus plaanis?

Aitäh-aitäh! Kõige pingelisem periood on nüüdseks tõesti läbitud. Saan natukene hinge tõmmata ja rohkem keskenduda tõukerattasõidule. Hetkel on ju ekstreemspordi tipphooaeg ehk tuleb ratastele valu anda nii palju kui võimalik. Reisida, avastada erinevaid paiku Eestis ja välismaal ning nautida seda sajaprotsendiliselt. Mina teen seda, tee Sina ka!

 

Üldiselt öeldakse Viljandis, et aastaring on folgist folgini. Kas ekstreemsportlastel käib elu Bashist Bashini? Mida see ühele kohalikule sõitjale tähendab?

Võib põhimõtteliselt nii öelda küll. Selline suursündmus, nagu Bash on paljudele sõidu motivatsooniallikas. Eestis ju üldiselt suuremaid ekstreemsportlastele mõeldud üritusi ei ole, seega on, mille nimel pingutada! Kohalikule sõitjale tähendab Bash väga palju. Ütleme nii, et juba jaanuaris-veebruaris tekib Bash juba tugevasti kõneaineks. Hakatakse rääkima pargi disainist, sõitjatest ja paljust muust sarnasest. Elevus on VLND sõitjal aastaringi olemas juba selle rääkimisest. Kindlasti kõige tähtsam on punkt, et kohalik sõitja saab ennast tõestada kodu publikule, kuid ka iseendale!

 

Kuidas selleaastane park esmapilgul tundub?

Tänavune park tundub mega mõnus, sõitnud veel ei ole. Aga visuaalselt vaadates üks parimaid, mis tehtud. On liine, on streeti, on parki. Mida veel tahta? Minu arust täiskompott. Vaadates peale, tundub eelmise aasta pargist parem, aga seda ei saa 100% väita. Enne tuleks sõita, siis teeks täpsema hinnangu. Ma loodan, et augud rampides ei ole selleaastane murekoht.

 

Mis on kõige kõvema tasemega trikk, mida Bashil püüdma lähed? Või kui otsustanud ei ole, siis lihtsalt mis on kõike võimsam trikk, mida oskad?

Midagi kindlat ma veel otsustanud ei ole. Enamus vigurid tulevad pähe käigu pealt, aga kindlasti tahaksin proovida maksimaalset combot kahe või enama obstaakli vahel. Täpsemalt öeldes hüppan ühe grindboxi (slaidimiskarbi) peale ning lasen taguratta peal teise täpselt samasuguse karbi peale. Aga see on siiani veel oletus, elame näeme!

 

Kes tänavuse Bashi tõukeratta kinni paneb? Mis eesmärk endal on?

Haha. Seda on väga raske öelda hetkel, võidab ilmselt see, kellel on parim sõidupäev. Ise proovin sõita just täpselt nii, nagu ma oskan, hoida run võimalikult puhas ja trikkiderohke.

Vahepeal oli igal teisel jütsil tänaval tõukeratas ja hüpati kõnniteele ja maha. Praegu näeb sellist pilti järjest vähem. Kas tõukeratta tippaeg on möödas või on lihtsalt tugevad jäänud? Või oleme liiga vähe tänavale vaadanud?

Tõsijutt. Võin öelda, et suuremaid/vanemaid sõitjaid on väga minimaalselt jäänud. On, aga vähe. Teeb natukene meele mõruks küll. Väiksemaid junsusid on küll ja veel, lihtsalt neid näeb vähem tänavatel. Julgemad käivad rohkem skateparkides ja mujal harjutamisplatsidel. Algajad enamasti vaatavad ja võtavad õppust! Kindlasti ei tohi öelda, et tõukeratta tippaeg on möödas, sest tegu on suhteliselt värske alaga. Peaasi, et peale tuleks järelkasvu ja asi ei sureks välja!

Miks peaks üks viljandlane Bashi vaatama tulema?

Juba sellepärast, et elada kaasa oma lemmikutele ning aidata neid enda kohalolekuga. Sõitjal on kohe kindlasti kergem sooritada oma trikki, kui on pealtvaatjaid! Kes vähegi asjast huvitatud, peaks raudselt kohale ilmuma, sest sellist show’d ei näe igapäev. Sõitjad siit, paljudest Eesti nurkadest kui ka kaugetest välisriikidest, näeme Bashil!