Ahoi! Suvepuhkus hakkab läbi saama ja tuleb ka siin unelus silmadelt maha pühkida ja teada anda, mille lahedaga Viljandimaa noored hakkama saavad, mida meie maailma asjadest arvame ja kus mida põnevat sünnib.

Nädala lõpus saab lennukitehases ellu äratatud üks vahva sündmus nimega Tehaserock. Kunagi, viis ja rohkem aastat tagasi oli see suure rokifestivali Rock Ramp miniversioon ja ega selgi korral alla ei jääda. Esinejate nimistu on vinge, korraldajad hakkamist täis ja noh, millal viimati sai Viljandis ühel päeval kümmet bändi kahel laval kuulata? Juba see muusika hulk ise näitab, kui kõva asja Viljandi noored ette on võtnud. Ja astuda rajale, kus on minevikus märgi maha pannud Vennaskond, Ultima Thule, J.M.K.E., Terminaator, Nyrok City ning oi-oi-oi kui suurt nostalgiapauku pakkuvad noortebändid Viljandist: Oak Tree, Emerald, Justified Olöf & the Zippy Robots, Crucial Attack, SeeMe. Panime prožektorid põlema ja suunasime valguse Markus Lehemetsale. Noor Viljandi muusik, kes on kindad kätte tõmmanud ja ütleb enesekindlalt: “Tehaserock elab!”

 

Markus, Tehaserock tuleb üle viie aasta jälle. Miks vana asja elustada?
 Vanad asjad on moes! Üritus ju toimub lennukitehases, Tehaserock nimena kõlab ikka väga hästi. Miks mitte!

 

Kas sõna “rock” nimes tähendab, et kuulda saab ainult rockbände või suuremalt jaolt rockbände? Mille järgi esinejad on valitud?

Enamjaolt saab kuulda tõesti rockbände, aga ka näiteks funk ja pop on ansambel Moonrocketi näol esindatud, bluesi ja jazzi viljeleb ansambel Ol’ Mill. Samuti on kuulda ka metalit Saints Be Warnedi ja ürituse peaesineja Abandoned Elysiumi näol. Seega on muusikavalik üsna lai.

Peaesineja, Noortebänd 2015 Abandoned Elysium.

 

Kui palju on viie aasta tagusel Tehaserockil ühist sel nädalavahetusel toimuma saavaga?
Toonasel ja tänasel Tehaserockil on ühine eelkõige see, et kui toona anti võimalus noortele bändidele laval üles astuda, siis seda tehakse ka täna.

 

Kes Tehaserocki korraldavad?
Ürituse peakorraldajad oleme mina ja Viljandi lennukitehase projektijuht ning vana Tehaserocki üks korraldajatest Mart Saar. Samuti teeme koostööd Sakala keskuse ja VANT-iga.

 

Miks just kümme bändi? Kas paljuks ei lähe, liiga suur tükk ei ole?
Kui hakkasime bände esinema kutsuma, tekkis neil üllatavalt suur huvi ürituse vastu ja meil ei olnud tahtmist kõigile ära ütlema hakata. Kuidagi tekkiski see ümmargune number 10. Kas on liiga suur tükk? Aga vaata seda esinejate nimekirja, siin on absoluutselt kõigile noortele midagi!

 

Tehases toimuvad muusikasündmused tavaliselt Mustas saalis, sel korral olete lausa kahes saalis. Mis selle otsuse taustalugu on ja kus see teine saal olema saab?
Me teeme koostööd tehases tegutseva noortekeskusega ja kuna samal päeval on ka Viljandi avatud noortetehase uue hooaja avamine, siis teine lava asub noorteka ruumides ja Tehaserocki avalöök toimub  just seal. VANT-is esinevad 3 bändi (Fuqtual, Mad Morality, Three Thousand Reasons) ja tegevused noorteka ruumides on kõigile tasuta! Samal ajal kell 17.45 alustab Mustas saalis Moonrocket.
A1

 

Mitmesaja inimesega korraldajad sündmuse õnnestunuks loevad?
Viljandi suurust arvestades võiks esimene kord rahul olla, kui sündmusel osaleb ca 250 noort.

 

Räägi paari sõnaga, miks peaksid Viljandi noored Tehaserockile tulema?
Millal oli viimati Viljandis reaalne rockiüritus kus esines nii palju bände ühe päeva jooksul? Pärast Rock Rampi ei ole on selles osas tühjus olnud. Noored saavad kuulata terve päev ägedaid bände ja nautida üliiiimõnusat õhkkonda, mis tehases on.  Tulge kohale, omad on laval!

 

Kas tegemist on üheaastase projektiga või on Tehaserocki tuhast tõstmine pikemaajaline tegemine?
Eks me peale üritust õunte pealt vaatame, aga loota võib, et me kohtume ka uuel aastal!

 

Millal täpsemad ajakavad üles lähevad?
Kunagi ei tea, mis juhtuda võib, seetõttu täpseid kellaaegu enne kui paar päeva varem välja ütlema ei hakka. Tasub silma peal hoida!

 

Just-just. Tasub silma peal hoida. Meie hoiame kindlasti nii silma peal kui ka kätt pulsil, sest heal tasemel muusikaüritusi ei ole Viljandis kunagi liiga vähe. Uuri järgi https://www.facebook.com/events/974972782551293/ ja pane kalendrisse kirja!