Viljandi on täis suurepäraseid inimesi. Tegusaid ja töökaid inimesi. Inimesi, kes iga päev meie kodulinna esindavad. Nii Eestis kui maailmas. Sest nad armastavad oma kodulinna. Mõned nendest tänastest tegijatest ja tulevikutähtedest on endale saanud VLND loodud mütsi. Ikka selleks, et Viljandi veelgi rohkem pildis oleks. Ja käesolev intervjuude sari tutvustabki väikest osa noortest, kelle üle Viljandi täna ja homme uhke saab olla. Uuri asja: http://vlnd.ee/vlnd-myts.

Meie tänane lugu läheb esimest korda Eestist välja ja tuleb Saksamaalt, kus mängib meie noor käsipallitalent Karl Roosna. Olles ka Eesti käsipallikoondise liige, oleme Karliga juttu teinud ka varem, ja meil ei tekkinud kahtlustki, et tema näol on tegemist sportlasega, kes toob kuulsust nii oma kodulinnale kui tervele Eestile. Ta armastab oma kodulinna ja on Eesti patrioot. Siin ta on – Karl Roosna, VLND saadik Saksamaal, Viljandi fänn Euroopas!

 

Karl, oled VLND valikul üks siinseid noori tulevikutähti, Viljandi linna visiitkaarte ja seda mütsi kandes ka reklaaminägu ja oma kodulinna turundaja. Kuidas tunne on?

Tunne on uhke. Ja kindlasti ka vastutusrikas. Loodan, et suudan kõikide lootused ja ootused täita!

img_0905

Kas Viljandist Eesti koondisse ja välisklubisse saada on kuidagi keerulisem kui mõnest teisest, suuremast linnast?

Ma arvan, et ei ole, sest tegelikult on otsustavaks faktoriks ikkagi mängija ise, mitte linn, kust ta pärit on. Viljandi HC-s  on suurepärane võimalus noormängijal ennast arendada ja mänguaega teenida. Eks see on igaühe enda teha, kuidas ta selle ära kasutab.

 

Kuidas meeskonda sulandumine on möödunud? Millised eesmärgid hooajale seatud on?

Sulandumine on läinud üsnagi valutult, kuna tegemist on väga noore võistkonnaga ja ühist keelt ja ühiseid huve ei olnud raske leida. Eks alguses oli väike keelebarjäär ka ikka, aga siin oldud kahe ja poole kuuga olen väga tublisti edasi arenenud ja järjest lihtsam on vestlustesse lisanduda. Eesmärke on seatud erinevaid, näiteks meeskonna eesmärgiks on säilitada vähemalt sama koht, mis eelmine hooaeg. Endale seadsin eesmärkideks võimalikult palju ennast arendada, nii füüsiliselt kui kui ka vaimselt, ja teenida välja treeneri usaldus, et olla järgmisel hooajal kindel põhimees.

img_0915

Kuidas kirjeldaksid keskmist Viljandi kodanikku?

Väga raske on leida keskmist viljandlast, sest Viljandis on inimesi seinast-seina. Noori ja vanu, sportlasi ja kultuuriinimesi. Aga neid kõiki ühendab sõbralikkus ja armastus kodulinna vastu.

 

Kas Saksamaal oled jõudnud ka mütsi juba pähe tõmmata ja meeskonnakaaslastele selgitada, mis seal kirjas on?

Olen täitsa kandnud ja pidanud selgitama ka, kust ma sellise mütsi sain. Kutsusin paar kutti ühel pühapäeva hommikul enda juurde sööma, tegin neile omletti ja pannkooke vanaema mustikamoosiga ja siis jäi see riiuli peal olev müts silma. Rääkisin neile siis natuke VLND-st ja Viljandi linnast üleüldiselt. Julgen öelda, et nad muutusid kadedaks selle üle, et neil siin selliseid kaliibriga aktiivseid noori pole.

img_0952

Mida kõige rohkem Viljandist igatsed?

Kõike. Perekonda, pruuti, linna. Ja muidugi kalal käimist.

 

Millised on Sinu isiklikud sihid pikemas plaanis? Kui mingi aja pärast sportlasteele tagasi vaatad, siis mis peaks olema saavutatud, et täielikult rahul olla?

Ideaalis tahaks ikka suures käsipallis kanda kinnitada. Mängida kuskil tõeliselt suures klubis. Koondisega tahaks kindlasti jõuda suurturniirile ja teha seal arvestatav tulemus, mitte jääda peksupoisiks.

img_0903

Kui peaksid lühidalt selgitama võõrale inimesele, miks siia elama tulla, milline see kiidukõne oleks?

Viljandis on väga hästi kombineeritud aktiivsus ja rahulikkus, ilus loodus ja toredad inimesed. Minu arvates on see juba piisav põhjus, miks Viljandisse elama tulla või vähemalt planeerida puhkusereis Viljandisse.

 

Mis Viljandis veel võiks olla või toimuda, et siin parem oleks elada?

Sportlasena ütlen, et kindlasti võiks treeningtingimusi parandada, näiteks välijõusaalide ja spordiväljakute loomine. Aga tegelikult on meil kõik olemas. Ja mis peamine, kõik on pidevas arengus.

img_0905

 

Mütsid aitas pähe anda Viljandi linn.