Möödunud reedel pidas oma esimese võidukaks kujunenud profilahingu Viljandist pärit vabavõitleja Sten Saaremäe, kes alistas kolmandas raundis tehnilise nokaudiga leedu võitleja Renatas Buskuse.

Muuseas, mees sisenes saali VLND nokats peas. Respekt! Kõva!

Palju õnne, võitsid oma profidebüüdi! Milline oli matši kulg?

Südamest suured tänud! Matš algas vaikselt, kuna polnud palju informatsiooni vastase ja tema oskuste kohta. Plaan oli oma tugevused peale suruda ja sealt edasi vaadata. Olen võistlemisest pea aasta eemal olnud, mis küll on tekitanud suure nälja, kuid siiski oli ringis kerge ärevus. Raund raundilt tundsin ennast mugavamalt ja sain oma tempo kätte, löögid hakkasid tabama ja muutusin veelgi enesekindlamaks. Kolmandas raundis tegi vastane mahaviimise ürituse, mille kaitsesin ja tema jäi alla, suutsin asendit parandada ja liigusin mounti, kus töö peale panin ning vastase oma löökidega alistuma sundisin. Kolmanda raundi võit tehnilise nokaudiga.

Steni treeningpartneri ja treeneri Ott Tõnissaare video:

Kui palju see sulle tähendab?

Seda emotsiooni, mis mind pärast võitu tabas, on raske sõnadega kirjeldada. Kõik see töö, mida olen sisse pannud, kandis vilja ja tasus kordades ära, see on imeline tunne. Loodan, et see avab uksi uuesti Eestis võistlemiseks ja ka välismaal erinevates organisatsioonides. Siit saab ainult edasi minna!

Debüüt andis rohkelt motivatsiooni juurde!

Mis edasi? Millal?

Ausalt öeldes tahaksin võistelda kindlasti ühe korra veel selles aastanumbris ja panna rekordile kirja veel üks võit. Hetkel puhkan nädala ja hakkan uuesti samamoodi tööle nagu eelnevalt, mistõttu oleksin valmis juba varsti uuesti võistlema. Seda ma paraku nii palju ette ei saa dikteerida, millal uuesti, aga loodetavasti võimalikult kiiresti. Debüüt andis rohkelt motivatsiooni juurde!

Miks peaksid inimesed MMA-ga tegelema hakkama?

Esiteks ütlen, et MMA on sport nagu iga teinegi. Mõned mängivad palli, teised hüppad kõrgele või kaugele, mõni jookseb kiiresti, meie aga võitleme teise treenitud sportlase vastu turvalises, reeglitega paika pandud keskkonnas. Palude arvates on see vägivald või kaklus, kuid ei, vägivald oleks see siis, kui üks osapool ei tahaks, aga ringi või puuri asutvad alati kaks sportlast, kes tahavad seda teha. Teiseks on MMA väga mitmekülgne spordiala, kus õpid ennast tundma, saad treenida erinevaid distantse ja treenimine on mänguline. Kolmandaks leiad matilt endale rohkelt sõpru/mõttekaaslasi, kellega jagad ühiseid vaateid. Ütlen, et see spordiala on tore, tuleb lihtsalt teha esimene samm ja lasta sellele võimalus anda.

Steni treeningpartneri ja treeneri Ott Tõnissaare video:

Millal Sten Saaremäe Viljandisse MMA treeninguid andma tuleb?

Ütlen nii, et katlas keevad suuremad plaanid, kuid praegu on neist veel vara rääkida. Mina olen valmis tulema oma nippe jagama, kui inimestel on soovi. Arvan, et üsna peab saab Viljandis MMA treeningutel kätt proovida.