Võtsime luubi alla Viljandist sirguva noore ja hakkaja plaadikeerutaja, kes ilmselt nime poolest erilist tutvustamist ei vaja- Hans Noormets alias disc jockey GSG on seadnud endale eesmärgiks sel aastal jõuda Eesti saja parima DJ hulka.

Uurisime ja toome nüüd faktid teieni. DJ GSG ja siht olla saja Eesti parima plaadikeerutaja seas. Loe!

Kaua oled DJ-na tegutsenud?

DJ-na olen tegutsenud ametlikult kuskil alles 10 kuud ehk jaanuarist saati, ma olen enne seda ka varem paar korda kätt proovinud, aga esinemised ja endast parema väljapigistamine algas jaanuaris sellel aastal.

Miks alustasid?

Enne kui hakkasin ise nö plaate mängima, tegelesin ürituste korraldamise ja promomisega, aga mingi hetk tekkis see tahtmine olla seal puldis ise ja olla peo juht. Mul ei olnud alguses seda julgust justkui, aga süstisin endasse seda ja kätt proovides ei olnud enam palju vaja mõelda, kõik sujus superhästi.

brahw

Kes üldse veel kandideerivad?

Selles võistluses on kõik Eesti tipptegijad alustades Cartoonist, Syn Colest ja lõpetades raadio SkyPlus ja Poweri DJ-ga. Kõik, kes pildis ja puldis on.

Kuhu tahad asjaga välja jõuda?

Väga hea, aga samas raske küsimus. Mul on mõned unistused või tegelikult palju. Välja julgeksin öelda, et Eesti mõistes tahan jõuda sinnamaale, kus ma esineksin Eesti parimatel festivalidel, kindlasti tahan kuuluda ka Weekend festivali line-upi, ma tahan jõuda oma raadiosaateni, mis isegi ilmselt varsti natukene teisel kujul hakkab toimuma ehk Youtube’i, Mixcloudi ja Souncloudi hakkavad stabiilselt ilmuma  minu saated, kus siis on minu mix ja kus teise saatepoole täidab keegi külaline. Seal tahan presenteerida nii oma uut loomingut kui ka oma lemmikuid mujalt maailmast ja ka kindlasti Eesti oma muusikat. Maailma mastaabis tahaksin saada kunagi lepingu mõne recordlabeliga ja ka Eestist eemal esineda, mis muidugi tähendab ka omakorda suurt tööd ja pühendumist.

Miks Eesti DJ TOP 100 jõudmine on sulle oluline?

Ma arvan, et olla pildil Eesti maastikul, peaks ka seal olema esindatud ja kindlasti mida kõrgemal kohal, seda parem. Oma riigis tahaksin kuuluda ikkagi parimate sekka ja koos mind toetavate inimeste, fännide ja jälgijatega oleme kindlasti võimelised mind sinna viima, kas siis kohe või mõne aja pärast, seda näitab aeg.

Ma armastan Viljandit ja neid inimesi siin. Kõik, kes aitavad mind edasi, saavad selle tagasi. Kui käin ringi saan kogemusi, tutvusi, töötan koos uute inimestega, siis kindlasti ei unusta ma seda endaga Viljandisse kaasa võtta ja teiega jagada.

Kes on su mõjutajad?

Mind on mõjutanud hästi paljud välismaised artistid, üheks oma suurimaks eeskujuks pean ilmselt Netskyd, sest tema on just muusikuna väga tugev ja väga hea maitsega, temas on sisu ja isiksust palju + KSHMR on minu jaoks elektroonilise muusika tipp. Tema eristub oma stiililt täielikult ja on andnud maailmale palju hitte, mida enamus ei teagi. Mõjutajaks pean ka maailma poptähte Justin Bieberit just tema saavutuste tõttu. Pole olemas suurema fanbase‘i ja kuulajaskonnaga artisti, kui on tema. Ta on suutnud luua midagi erakordset.

Millised Viljandi DJ-d võiksid sinu silmis veel topis figureerida?

Kindlasti peaks seal figureerima Christian Sabruo, mina asetaksin sinna ka DJ duo VLDK&PMBR ja ilmselt oma koha haarab seal ka Caux.

Miks on lahe DJ olla?

DJ on lahe olla just sellepärast, et sa saad peo enda järgi üles ehitada. Alati kui hakkab uus pidu, hakkab piduliste ja DJ vahel tekkima side ning mida tugevamaks see peo jooksul kujuneb, seda rohkem emotsioone mõlemale tuleb. Tore on näha neid momente, kui paned peale mingi loo, mis puudutab tervet ruumi ja kui tuleb mingi huge drop või hetkel väga kuum lugu ja kogu saal hüppama hakkkab ja justkui klubi lööb õide.

Miks peaksid viljandlased su poolt hääle andma?

Olen endale pannud eesmärgi päris algusest peale, et kogu aeg on vaja edasi liikuda, seisma ei tohi jääda. Mul on meeletu janu, et aina suuremaid tükke ampsata, Eesti top-is hea koht haarata oleks jälle hea hüppelaud natukene edasi. Ma armastan Viljandit ja neid inimesi siin. Kõik, kes aitavad mind edasi, saavad selle tagasi. Kui käin ringi saan kogemusi, tutvusi, töötan koos uute inimestega, siis kindlasti ei unusta ma seda endaga Viljandisse kaasa võtta ja teiega jagada. Meid ei ole palju, aga me oleme ühtsed, koos suudame rohkem!

Võtan osa ka New Yorker DJ Contestist, kuhu laen mixtape‘i üles sel nädalal, mis tähendab siis, et seal on vaja saada nii palju vaatamisi, laike ja reposte kui võimalik, oleksin väga tänulik kõigile, kes mind selleks aitaks.

Hansu tegemistega saad kursis olla:
Facebook:
https://www.facebook.com/officialgsg/
Soundcloud: https://soundcloud.com/gsg_brah/
Mixcloud: https://www.mixcloud.com/hans-noormets/
Instagram: www.instagram.com/hhnsx
Snapchat: hansuu