Jehuuuu! Viljandi JK Tulevik lõpetas täna oma võiduka ja rekordeid purustanud hooaja Esiliigas ning meeskond lõpetas koduväljakul hooaja 6:0 võiduga Kohtla-Järve JK Järve üle.

Rääkisime pärast kohtumist klubi eestvedaja ning presidendi Raiko Mutlega.

Palju õnne! Tulevik on taas Premium liigas. Mis tunne on?

Aitäh, aitäh! See kõik tuli kuidagi väga sujuvalt. Asjad olid päris varakult juba otsustatud, aga nüüd,kui karikas on pea kohale tõstetud, hakkab see kõik ka emotsionaalselt kohale jõudma.

Tegelikult on see olnud ikka väga vinge hooaeg. Purustasime nii klubi kui ka Esiliiga rekordeid ning mis kõige peamine, täitsime tähtsaima eesmärgi – olla läbi arengu kõrgliiga vääriline.

silvertonisson_jktulevik_006_06112016

Millised on suurimad erinevused selle ja möödunud- Premium liigas veedetud- hooaja vahel?

Erinevusi on palju. Sportliku poole pealt kindlasti mängu tempo ja kvaliteet. Need on kõrgliigas kordades kõrgemad. Eks me saimegi eelmisel hooajal hindamatu kogemuse ja sellel pealt suutsimegi tänavu oma edu saavutada. Samas kõik see, mis toimub platsiväliselt on samuti Premium liigas võimsam. Seal on igas mõttes koos Eesti klubijalgpalli koorekiht, mis tagab läbimõeldumad mängukorraldused, seal on nimekamad mängijad, meedia kajastus on suurem, kohal on rohkem ja aktiivsemaid fänne ning muidugi ka suurem pinge. See annab meeskonnale, klubile ja tegelikult kogu linnale väga palju juurde.

silvertonisson_jktulevik_005_06112016

Millised on sammud, muutused, täiendused mida uueks aastaks plaanite?

Kõigest sellest on veel täna vara avalikult rääkida. Klubi juhtkonna ja treeneritega oleme juba päris mitmeid koosolekuid ja ajurünnakuid teinud. Mingid käigud ja muutused on läbi arutatud, kuid lõplike otsuste tegemiseks soovime enne hooaja korralikult ära lõpetada. Kuid kindlasti tahame nii mitmeski aspektis jälle arengu edasi teha, see on kindel.

Purustasime nii klubi kui ka Esiliiga rekordeid ning mis kõige peamine, täitsime tähtsaima eesmärgi – olla läbi arengu kõrgliiga vääriline.

Tuleviku kogukond on näidanud kokkuhoidmist ka äsja lõppenud kaasava eelarve hääletusprotsessis ja ka mujal. Kas Tuleviku pere on tänavu kasvanud?

Oleme viimastel aastatel pidevalt kasvanud. Numbrite keeles on 200st noormängijast saanud mõne aastaga juba 350. Suurenenud on ka harrastajate arv – sellel hooajal moodustati ka meeste võistkonna kolmas koosseis. Kõik need inimesed oma lähedastega tunnevad üha enam end klubiga ühtsena.

See on loomulik, et see võtab aega ja tegelikult oleme antud arenguga alles alguses. Meie puhul ei keerle kõik ainult ümber jalgpalli ja on väga oluline, et inimesed seda mõistaksid. Me oleme klubina ja oma kogukonnaga palju suuremad. Meie eesmärk on propageerida sportlikke ja tervislikke eluviise, meie kindel soov on anda oma panus kohaliku eluolu parandamisesse ja kindlasti on ülioluline meie kogukonna heaolu. Teeme seda vaikselt, kuid järjepidevalt meile omases võtmes.

Mida tähendab ühele klubile järelkasv ja tugev kogukonnatunnetus. Kuidas see meeskonnale kasulik on?

Kogukond, kuhu alla kuuluvad ka ju treenerid mängijad, on klubi tähtsaim osa, ilma milleta poleks võimalik eksisteeridagi. Nagu juba mainisin, siis meie peamine ülesanne on nende heaolu tagamine.

Kuidas klubjuhina klubi üldist arengut kommenteerid?

Selle kuue aasta jooksul, meie juhtimisel, oleme positiivses mõttes justkui mingis keerises – ei mingit paigalseisu. Peamine on vastu võtta otsuseid, mis tooksid kasu just pikemas plaanis. Me ei soovi jätta ühtegi arengus olulist etappi vahele, et saavutada mingi konkreetne eesmärk. Lähtume põhimõttest, et peamine pole eesmärgi saavutamine vaid see teekond eesmärgi poole. Kui igapäevases tegevuses on asjad paigas ja suudame kogu aeg areneda, siis eesmärke saab vajadusest tulenevalt ümber sõnastada. Samas tuleb ka tõdeda, et kõige selle valguses pole ka teatud asjades stabiilsust saavutatud. Eriti just finants poole pealt. Aga töötame paralleelselt klubi iga tasandiga, et miski ei jääks tähelepanuta ega tegemata.

Kui äsja lõppenud hooajale tagasi vaatad, siis millised olid õnnestumised ja mis on need asjad, millest õppida?

Õppida on alati palju. Kõike, mida plaanisime ei, ei suutnud me ellu viia. Võtame need ideed uuesti päevakorda ja seekord peame veidi enam läbimõeldult neile lähenema. Aga tehtud sai ka väga palju.

Esmakordsetest üritustest on saanud traditsioonilised ettevõtmised ja iga aastaga püüame neid järjest kvaliteetsemalt ellu viia. Usun, et suutsime seda ka tänavu. Kui aga rääkida esindusmeeskonnast, siis suurim heameel on selle üle, et meeskond on püsinud koos ja teinud jälle ühise sammu arengus edasi.

Millised olid hooaja alguses hooajaks seatud sihid? Kas need said täidetud?

Esindusmeeskonna peamine eesmärk oli mängida nii, et me vääriksime kohta Premium liigas. Mängijate ja meeskonna üldine areng pidi kajastuma positiivsetes tulemustes. Saime sellega hakkama, mitte küll ideaalselt, kuid enam kui rahuldavalt. Kui ainult tulemusi ja tabelit vaadata, siis kindlasti ületasime ootusi. Seega, suur kiitus mängijatele, treeneritele ja taustajõududele!

silvertonisson_jktulevik_004_06112016

Milliste meeste individuaalset arengut esile tõstaksid?

Absoluutselt kõigi. Me oleme väga ühtlane meeskond. Kõigi panus on olnud hindamatu.

Ragnar Klavani minek Liverpooli oli ajalooline sündmus. Mis tundega vaatad faktile, et Eesti läbi aegade edukaim jalgpallur on JK Tuleviku kasvandik?

See on tõesti suursündmus kogu Eesti jalgpallile. Usun, et iga viljandlane võib olla uhke, et ta just siit pärit on. See näitab, et kõikjalt on võimalik kaugele jõuda, kui vaid ise selle nimel tööd teed ja vaeva näed. Ta on suur eeskuju meile kõigile! Meie klubi noored võiksid ehk kõige enam mõista ja saada usku, et suure tööga on iga unistus võimalik.

silvertonisson_jktulevik_002_06112016