Möödunud nädalavahetusel avas Viljandis uksed meie päris esimene ainult tõukeratastele mõeldud pood! Veebipoest välja kasvanud Trikiratas.ee letipood ootab kõiki uudistajaid aadressil Uueveski tee 11.

Poe looja ning tegevjuht Marko Holtsmann rääkis VLND-le, et (veebi)poe tegemiseks sai ta Männimäe elanikuna inspiratsiooni rulapargist mööda jalutades. “Nägin alatihti väikeseid tõuksifanatte päevad läbi pargis möllamas ning kuna pärast lihtsat taustauuringut selgus, et (Lõuna-)Eestis oleks kindlasti sellisele ettevõtmisele turgu, siis saigi mõtte teostamise nimel tööd tegema hakatud,” ütles ta.

img_1807

See, et tänaseks enam kui aasta aega kasvanud veebipoest sai letipood, oli Holtsmanni sõnul plaan algusest peale. Hetkel vaid mõned päevad kliente võõrustanud pood on rajatud tänu tuttavate toetusele ning laienemisplaane veel ei peeta. “Kas kunagi ka mujale laieneme, selgub töö käigus,” ütles täna ka ise poes müüjana töötav tegevjuht.

Kohaliku tõuksiäri positiivsest mõjust pole ilma jäänud ka Viljandi tõukeratturid, sest oma õla on nad alla pannud ka siit pärit Deeno Lippandile.

Aga rajamisloost olulisem on see, mida poest osta saab. Holtsmann tõstaks valikust esile brändid District, Blunt, Lucky, Phoenix ja Ethic. Samuti on kaetud pea kõik tootegrupid. “Meil on käepidemed, tallalauad, rattad, lenksud ja kõik muu, mida ühe korraliku tõukeratta jaoks vaja,” julgustas Holtsmann kõiki poodi kohale tulema ja tootevalikut ise üle vaatama. Ühtlasi on poes olemas ka erinevates hinnaklassides kompliitrattad brändidelt Dominator ja Blunt.

img_1801 img_1797

Kohaliku tõuksiäri positiivsest mõjust pole ilma jäänud ka Viljandi tõukeratturid, sest oma õla on nad alla pannud ka siit pärit Deeno Lippandile. Lisaks toetati möödunud aastal Lennukitehases toimunud võistlust TRIKIRATAS.EE 2vs2 JAM .

DSC_7914
Trikiratas.ee 2vs2 Jami auhinnalised kohad

Eesti üheks edukaimaks trikitõukeratturiks peetav Lippand nentis, et sellise poe tekkimine Viljandisse on vajalik, sest võimaldab kohalikel trikitajatel vajalikke tarvikuid kiiremini hankida.

“Enam ei pea netist tellima ja kaupa ootama, saab lihtsalt kohale minna ja vajaliku jupi ligi võtta,” tõdes mitmel aastal ka Viljandi Bashi poodiumile tõusnud trikitaja, kes ka paaril korral nädalas Viljandi Lennukitehases trikitõukerattatrenne läbi viib. Lippandi sõnul on trennides tihti unistatud kodulinnas paiknevast tõukerattapoest. “Usun, et äri olemasolu võimaldab noortel trikitajatel hankida senisest kiiremini paremaid juppe ja sellevõrra jõulisemalt areneda,” ütles Lippand.

img_1775 img_1777 img_1779 img_1783 img_1835