Viljandi Bash! Meie jaoks on see 5 aastat hoomamatuid tänavakultuuridoose ja meelelahutust nii viljandlastele kui ka fännidele üle Maarjamaa ning kogemust kogu Eesti ning Baltikumi tänavaspordikogukonnale.

Mida Bash Sinu jaoks tähendab? Kirjuta see Facebookis või VLND kodulehel kommentaari ning anna teada!

Tagasivaatena suvel toimunud viiendale sünnipäevale ning pilguks ajalukku toome teieni Viljandi ajaloo ühe tähtsaima noortesündmuse visuaalse keele, mis kannab edasi väärtuseid, mida sündmus endas hoiab: armastus tänavakultuuri, ekstreemspordi ja kodulinna vastu. Viljandi Bash on päriselt armastusest sündinud beebi.

“Kui suured rinnad Viljandiga veel kuidagi kokku käivad, siis palmide osas oleksime skeptilised.”

See Timo Tiivase 2012. aastal tehtud Viljandi Bashi plakat on täielik arhiivimaterjal, mis iseloomustab nii sündmust kui kogu Eesti tollast olustikku pea suurepäraselt: kõik teevad midagi, aga keegi päris täpselt ei tea, mida. Sama lugu on plakatiga – kui suured rinnad Viljandiga veel kuidagi kokku käivad, siis palmide osas oleksime skeptilised.

one_viljandi_bash_2012_poster_design_by_homelessguy-d536wl7

Korraldajate sõnul on see olnud üks nende lemmikumaid Viljandi Bashe üldse.

2013. aastal sai hoo sisse festivali veidi koordineeritum disainikeel ning sündmus hakkas ka ise rohkem ilmet võtma. Ühekordsest imest Viljandi ja Eesti skeenes oli saanud midagi reaalsemat: teist aastat järjest toodi tänavakultuur ja ekstreemsport Viljandisse. Korraldajate sõnul on see olnud üks nende lemmikumaid Viljandi Bashe üldse. Kes käisid? Mäletad?

viljandibashposterA3

A photo posted by Viljandi BASH (@viljandibash) on


Esimesed neli aastat vastutas kogu disainikeele eest üks mees – VLND, Bashi ja ka paljude teiste sündmuste illustraator – Timo Tiivas. Plakatikujundustes oli kandev roll igal aastal värvi muutnud logol, mille järgi kõik muu paika sai pandud. Plakatina ilmselt üks kõige paremini välja kukkunud eksemplare. Šeff värk.

bashposter2014

A photo posted by Viljandi BASH (@viljandibash) on

2015 oli Viljandi Bashi jaoks aasta, mil taheti välja murda statsionaarse pargi ahelaist: Viljandi lauluväljakule rajati park ning hakati esile tõstma festivali seni ehk pisut varjus olnud lisaprogrammi. Seda ilmestab edukalt ka plakat, kus erinevad alad eraldi pinna on saanud.

bashposterA2

A photo posted by Viljandi BASH (@viljandibash) on

Tänavune Viljandi Bash oli igas mõttes eriline: üleriigiline meediaväljaanne tegi esmakordselt intervjuu festivali peakorraldajaga (LOE SIIT!), parki hakkasid püsti panema kogemustega (!!!) ehitajad välismaalt ning programmi lisati slopestyle, mis uue tulijana ei petnud korraldajate ootuseid. Ent uus oli ka festivali disainer. 2016. aasta sündmuse visuaalse identiteedi eest vastutas Rainer “Metsakutsu” Olbri. Esimest korda oli pandud rõhk sellele, mis varem on toimunud ning see Laura Vahteri Viljandi järve ääres tabatud foto Game of S.K.A.T.E raames üle rulade bängivast Kristo “Kusti” Õismetsast oli pea ideaalne plakatimaterjal ning kandis edasi täpselt seda, mis korraldajad lootsid.

A4+3mmbleed.indd13416775_817309775071812_3466568663232606590_o Jeaaaap, muud me ei tahtnudki öelda. Selline on olnud Viljandi Bash ja selle viis aastat väldanud teekond. Loodame, et see jätkub, eks? Läheb minna! Milline Bash seni Sinu lemmik on olnud?