Kes meist ei ole viimaste aastate jooksul vähemalt ühel korral venitanud sõnas kuula u-tähte nii pikaks, kui hapnikku kannatab, ja seda sellesamuse Eurovisionil käinud laulu viisiga. Kui te väidate,  et ei ole, siis me ei usu. See lugu on šedööver, mille taagast meie loo peakangelane ilmselt mitte kunagi lahti ei saa. Otil tuleb järgmisel nädalal Viljandis akustiline kontsert, mis tähendab seda, et pisarakiskumine korraga õnnest ja heldimusest saab ilmselt erakordselt suurejooneline olema. Tegemist on ikkagi Eesti kõige võimsama meeslauluhäälega.  Nii võtsimegi Otil ühel kaunilt sombusel talvepäeval natist kinni ja küsisime, mis värk on. Tulemus alljärgnev!

Tere, Ott! Kui kalendrisse vaadata, siis Sinu kontsert läheb kuidagi kahtlaselt naistepäeva kanti. Kas sellest võib järeldada, et tulemas on eelkõige naistele mõeldud ja pühendatud kontsert?

Kindlasti saab kontserdil kuulda repertuaari, mis peaks meeldima nii naistele kui ka meestele. See, et kontserdi kuupäevad naistepäeva kanti jäävad, on vaid puhas boonus. Usun, et meeldiv kingitus oma naissoost kaaslasele on meie kontserdipilet igal juhul.

 

Tanel Padar on kunagi öelnud vastuseks küsimusele, miks akustilist kava esitada, et see näitab bändiliikmete kvaliteeti, tema puhul siis selle kvaliteedi jõudmist sinna maale, kus võis akustilist kava julgelt esitada. Kuidas Sina akustilisse kavasse suhtud, on ta kvaliteedimärk?

See näitab bändi mitmekesisust, laia pillikäsitlemisampluaad. Meie bändi liikmed on kõik diplomeeritud instrumentalistid ja oma ala professionaalid. Akustilise kava vaimsus ja tunnetus on ju hoopis midagi muud, kui nt live-kontsert mõnel festivalil või ööklubis, sestap saame end näidata hoopis uuest küljest ja ka laulud on spetsiaalselt selleks kavaks omandanud uued arranžeeringud.

10 copy

Mis on see valem, et olla korraga tuhandete laste, nende emade, vanaemade ja vanavanaemade suur lemmik? Tuleb hästi laulda? Eesti keeles laulda? Ilus olla?

Tuleb teha seda, mis tuleb Sinu südamest ja hingest ning alati jääda iseendaks ja kuulata oma südamehäält. Tõsi – sageli on see raske ja kipume sellesse peavoolu keerisesse end ära kaotama, kuid kui asjad hakkavad viltu minema, siis just sisemise intuitsiooni kuulamine on see, mis Sind tagasi vee peale aitab.

 

Ilmselt ei ole siin pikemat vaidlust, Sinu lauluhääle võimsus on Eesti popmuusikas meeste kategoorias raudselt ületamatu. Ütle nüüd kõikidele noortele, kelle iidol sa oled, päris ausalt ära: kui palju mängib siin rolli lapsest peale tehtud töö häälega ja kui palju on mängus andekus?

Kindlasti on mõlemal asjal oluline roll. Oluline on ka see lastetuba, kust sa tuled. Mina olen viimased 12 aastat käinud regulaarselt vokaaltehnika tundides, kus mind ootab oma õpetaja Maiken, kes on mind selles vallas tohutult aidanud. Kindlasti on minu teed mõjutanud ka see, et minu ema on muusikaõpetaja ja olen muusikast ümbritsetuna üles kasvanud.

 

Räägime Viljandist. Kuidas tundub? Vaikne ääremaa? Liiga vaikne? Kas Tallinna inimesele otsa vaadates võib ära arvata, et ta on Viljandist?

Viljandi tundub väga mõnus linn! Vaikne võib-olla küll (kuigi ega ma ju täpselt ei tea, kuna ei ela siin), aga ääremaa kindlasti mitte. Ise eelistaks iga kell rahulikumat linnakeskkonda lärmakale linnakeskkonnale. Selles mõttes on Viljandil Tallinna ees suur eelis – siin on rahulik, vähemalt mulle on selline mulje jäänud. Teil on veel mitu head asja, mida Tallinna inimestel pole, näiteks Viljandi Kultuuriakadeemia ja Viljandi folk!

 

9.Ottjpg

 

 Eesti Laulu finaal on ukse ees. Kolm ühes küsimus Eurovisioni-profi käest. Milline lugu Sulle eriti meeldib? Milline lugu võiks kõige rohkem Eurovisionil laineid lüüa? Milline lugu tegelikult võidab?

See on väga raske küsimus, sest sellel aastal on esindatud väga tugev seltskond. Ütleks isegi, et üle aastate üks tugevamaid. Usun, et finaali üllatajaks lõpp-positsiooni suhtes on Ariadne, kes saab kõrge koha. Üks suurfavoriitidest on muidugi Kerli. Mulle endale meeldivad kõige rohkem Lenna ja Rasmuse laulud. Suurüllatuse võivad pakkuda ka veel Karl-Kristjan ja Maian oma lauluga. Aga vot seda ei tea, kes võidab. Üldse on selleaastase võistluse lõpptulemust väga raske ennustada, kuna kindlat n.ö liider-lugu ei ole.

 

Mäletame Sind Viljandi pärimusmuusika festivalil koos ansambel Gjangstaga hullamas. Millal jälle folgisuunal kohtume?

Siis kui kutsutakse!

 

Mida ägedat me 9. märtsil Viljandis näha ja kuulda saame?

Saab kuulda minu laulude paremikku läbi seitsme aasta ja neid täiesti uues arranžeeringus ning akustilises võtmes. Meiega on kaasas ka Eesti üks parimaid akordioniste Tiit Kalluste, kes annab oma instrumendiga kontserdile väga kihvti varjundi. Kindlasti saab kuulda lugusid, mida me ehk nii tihti oma kontsertidel ei esita ja seda peab siinkohal ka siiski ausalt tõdema, et kontserdi kava on inspiratsiooni saanud ka naistepäevast ehk siis on mõnevõrra ballaadilikum.

 

Fotod: Krõõt Tarkmeel