Esimene kevadilm on seljataha jäänud ning soojakraade ei pea enam pikalt ootama. Ühtlasi tõmbab VLND joone alla ka enda esimesele mütsikampaaniale, et järeltulijatele ruumi teha.

Loe meie viimast vinget mütsiintervjuud legendaarse Trad.Attacki trummari Tõnu Tubliga ning ole valmis oma mütsitellimust sisse andma! Värske kraam on varsti lettidel!

1. Milline on Viljandi roll maailmakuulsa trummari Tõnu Tubli väljakujunemisel? Kuidas on linn Sind sinu tegemistes toetanud?

1. Hmmm, Viljandi on minu jaoks alati olnud teatud pidepunkt või kontrapunkt, mitte ainult seetõttu, et olen siit pärit või et mu vanemad on siin või kodu… Alati kusagilt kaugemalt/lähemalt tagasi jõudes saan enam-vähem linna piiril sellise hea “tagasi kodus” tunde ja see on vist kõigi nende sõprade ja kohtade kõrval minu jaoks Viljandi suurim panus.

silvertonisson_vlnd_007_01032017

2. Mis keiss Sul fictioni, koomiksite ja Star Warsiga on? Seleta!

Väikese põngerjana ja ka teismelisena mulle väga lahe lugemine ei istunud. Aga ma pakun, et olin 9-10, kui teadsin Star Warsi esimest 3 filmi ning koomiksid olid tol ajal, nagu praegu on sotsiaalmeedia: kiire ja valutu ning kohati “inspireerisid” ka pikemaks lugemiseks. Üks hetk aga koomiksid said ribadeks loetud ning siis tuli avastada ema-isa raamatukappi. Mirabiilia seeriad, eriti just ulmekirjanduse poole raskekahurvägi Asimovi näol, tõstis mu pilgu aeg-ajalt maast ka taevasse ja tema kirjeldatud kompuutapleksid või visi-sonorid (mida ta kujutas ette juba 60ndatel) on tänased nutitelefonid ning elektri-… ei, laser-kandled. Ja üldse, ma arvan, sci-fi või mitte, kui inimkond saaks ühiselt aru, kui pisikesed me selles suures universumis oleme, muutuksid kindlasti ka meie mõttemallid ning paljud globaalsed rumalused jääksid olemata.

3. Mis on Su lemmik jalatsibränd ning mida oleksid nõus tegema, et oma lemmiktossubrändilt diili saada?

Mulle meeldiks, kui mul oleks kõigis vikerkaare värvides tennised ja siis ma saaks lihtsalt vastavalt päevale valida õige värvipaari ja pole ka välistatud, et ükspäev paneks jalga eri värvi tennad. See kõlab nagu mingi superkangelane – Converse-man to the rescue!

silvertonisson_vlnd_005_01032017 silvertonisson_vlnd_004_01032017

4. Miks on Viljandi parim koht elamiseks?

Muusikuna hindan Viljandi rahu ja kohati ka vaikust. See on nagu mõni inkubaator, sa tuled siia ja lihtsalt teed, mis sa teed, segamatult, kui vaja. Olgu see siis muusika loomine või sauna puude toomine.

5. Kas Trad.Attack! on Viljandi bänd või ei ole?

Täna ma ütlen, et Trad. on Eesti bänd, kuigi tõesti, tänu Viljandile ja TÜ kultuuriakadeemiale on see bänd olemas, aga Eesti on nii väike, et lihtsam on olla eeskätt lihtsalt eestlane.

silvertonisson_vlnd_008_01032017

6. Miks Sa Jasmi tegid? Kas Viljandis on vähe kohti, kus pidutseda?

Mmm, Jasm on jazziklubi, see ei ole nagu tavaline ööklubi, kus kuuleb 8 tundi tempos 128-134 lööki minutis mingit vaiba kloppimist või kahe metallplaadi hõõrdumist (loe: grindimist), vaid muusikat esitatakse päris instrumentidega, päris inimeste poolt, ja kui tavalisest klubist lähed ära, kõrvad lukus, siis Jasmist lähed ära, kõrvad kikkis. Me tahame Jasmis tuua inimest natuke sellest pseudo-kultuurist, kus kõike tehakse nupule vajutusega, välja tuua. Sellele lisaks oli minu jaoks juba aastaid Viljandis puudu just sellisest pool-akustilisest lavast ja loomulikult jazzist. 🙂

7. Mida pead Viljandi suurimaks väärtuseks?

Viljandis on ülimalt mõnus, vaikne ja rahulik atmosfäär, kuigi mulle tundub, et Viljandi hakkab vaikselt kasvama, kuna siin on nii palju lahedat, aga see ongi väga hea.

silvertonisson_vlnd_003_01032017

8. Milline on Su lemmik Viljandist pärit ansambel?

Õrrel-istuvad Intelligentsed Pohhuistid ehk lühidalt Õ.I.P.

silvertonisson_vlnd_001_01032017