Kui nüüd päris ausalt ära rääkida, siis meil polnud veel mõni kuu tagasi mitte mingit aimu, mis see spordimuuseum on. Ei seda, mis linnas see asub, ega seda, mis seal toimub. Ainus mälusopis leidunud mälestus oli, et seal näeb olümpiamedaleid. Tänaseks oleme sealmaal, et mõnekuune koostöö Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumiga on vilja kandnud ja me võime sügavalt Viljandit armastades siiski kinnitada, et ühepäevane ringreis ülikoolilinna Tartusse on üks väga äge võimalus perega koos päris mitu tundi põnevalt sisustada.

VLND aitas peidus olnud spordimuuseumi kapist välja, luues muuseumile foto- ja videovisuaali. Seda ennekõike seoses eelmisel nädalal avatud spordimuuseumi ajaloo suurimale elamusnäitusega “Kõik mängu!”, mille muide arendas välja meie hea sõber ja loodetavasti koostööpartner tulevikuski – ettevõte nimega Neway. Neway on viimasel ajal nii mõnegi ägeda ja uuendusliku arendustöö taga – kurikuulus Sepa jalgpallikeskuse ühisrahastusplatvorm tõi neile aasta turunduse auhinna. Äge, et saame teha koostööd parimatega!

Mida uuel näitusel näha saab? Väga palju. Aga veelgi rohkem saab teha. Näituse osadeks on näiteks jalgpalli miniareen, Kalev Kruusi kommentaatoriala (kus saab mänge Kruusi eeskujul kommenteerida ja Kruusile intervjuud anda) ja reaktsioonisein, kus on võimalik enda reaktsioonikiirus proovile panna ning seda tippsportlastega võrrelda. Ja muidugi on veel mitmeid erinevaid ägedaid tehnilisi lahendusi. Käisime läbi ja igavust ei tundnud hetkekski. Muide, käsipalliala põhiseina katab meie oma foto meie oma käsipallur Karl Roosnast. 

Koostöö muuseumiga koosnes väga mitmest komponendist:

  1. Fotovisuaali tootmine uuelt ca 400 ruutmeetriselt näitusealalt (jep, mõnel fotol võib näha veel tuttavaid nägusid Viljandist!)

KRISSÜLD-5634 KRISSÜLD-5679 KRISSÜLD-5901 KRISSÜLD-5963 KRISSÜLD-6140 KRISSÜLD-6597 KRISSÜLD-6482 KRISSÜLD-6428 KRISSÜLD-6381 KRISSÜLD-6202 KRISSÜLD-6641

 

2. Videolugude kogumine Eesti kõige kõvematelt sportlastelt – me saime teada, kuidas Joel Lindpere Sebastian Vetteliga kohtus, ja miks käsipallurid Jaapanis moosisaia peavad sööma. Käisime Jüri Ratase juures ja Martin Müürsepal külas.

3. Treenerite motiveerimise filmimine – tahtsime, et muuseumisse saaksid kokku Eesti tipptreenerite soovitused, kuidas saada edukaks, kuidas olla homme parem kui täna. Meie kaamera ees käisid näiteks Martin Reim, Jaak Salumets ja Gert Kullamäe.

4. VLND teostatud on kõikide näitusel leiduvate juhisekraanide videoõpetuste filmimine: Gert Dorbek, Rait Rikberg ja teised ägedad pallimänguässad teavad nüüdsest, kuidas me tööd teeme. Ahjaa, oma mees Kristo Voika on ka enda näo ja sõnadega kohal!

 

 

 

Hea meel, et meie armastust kodulinna vastu ja kompromissitut püüdlust kvaliteedi poole nähakse ka mujal, ja meil on võimalus tükike Viljandile nii omast ägedust, otsekui üht head katku, üle Eesti levitada.

Tšekka järgi, mida spordimuuseum pakub: www.spordimuuseum.ee