Jaaaaa, siit ta tuleb. Lugejate nõudmisel. Meie soovil. VLND klassikaline subjektiivne hinnang, mida nädalavahetusel näha ja teha. See ei ole must be list. Need on kavapunktid, mis meid kõnetavad ja silma on jäänud. Pisut alternatiivsem võrreldes klassikaliste Hansapäevade tunnusüritustega. Aga siiski. Topeltgarantii! Head lugemist!

 

Gogoli disko (reedel kell 23 Inkeri maja hoovis)

Eks see nii ole, et see, kus ise osaline oled, tundub põnev. Aga see ei saa olema mingi suvaline pidu suvaliste lugude ja inimestega. Seda võib küll päris kindlalt öelda. Lisaks eriti ägedatele Viljandiga rohkem või vähem seotud plaadikeerutajatele saab peol kuulda ka meie paremate poegade lugudevalikut. Pulti lastakse näiteks Adeele Sepp ja Kristjan Suits, kes olid ka Tammealuse kohtumise eestvedajad, ja see on miski, mis jääb viljandlaste südametesse igaveseks. Sellest lihtsalt peab tulema üks vinge pidu!

https://www.facebook.com/events/293662911084318/

silvertõnisson_001_03062016

 

Burgerid ja (suhkruvabad) koogid  (reedel kell 21 igal pool Viljandis)

Justjust, Kohvikuöö. Aga mitte lihtsalt. Meie soovituseks on just spetsiaalselt välja valida kohad, kus saaks astuda üheöösuhtesse pealkirjas nimetatud toitudega. Oma aias viinerit praadida oskab igaüks. Seega, selles punktis õnnestumiseks oleks tarvis teha pisut eeltööd – uurida, kes mida pakub ja kuidas pakub. Avastamisruumi on igatahes rohkem kui küll. Kui me mõne aasta eest Viljandis olevad toidukohad üle lugesime, saime arvu ca 30 peale. Seega tõenäoliselt on reedel Viljandis võimalik kõht täis saada ca poolesajas paigas. Lööb pisut virvendama küll, eksole? Olge enda vastu lahked ja lubage ilusal reede õhtul Viljandis üks eriti hea toiduralli. Söömine on ainus tegevus, mis toidab!

 

Ugala katusekontsert ja jalutuspromenaadi avamine (reedel kell 23 arvake ära kus!)

Ühe eriti hea elamuse retsept on see, et mine kokkulepitud ajal õigesse kohta üritusele, mille taga on Ugala teater. Eestis lihtsalt ei ole teist sellist teatrit, mis kogukonda nii kõvasti panustaks. Meie ka ei tea liiga täpselt, mis sellel õhtul saama hakkab. Ja ega ülearu ei tahagi teada. Läheme õigeks ajaks õigesse kohta ja ärkame laupäeval tundega, et Viljandi on ikka üks vapustavalt maagiline koht. Ei ole Viljandi linna ilma Ugala teatrita. No lihtsalt ei ole.

https://www.facebook.com/events/227843721044644/

 

Wimka ft VLND täika (laupäeval kl 10 Vilma hoovis)

Noh, kui Gogoli disko juures reetsime saladuse, et võtame sellest üritusest osa, siis siin ei saa saladusest rääkida. Kogu Hansatemaatika on ju ajalooliselt keerelnud ümber kauplemise. Taaskasutus on teemas ja meilegi südamelähedane, samal ajal oleme läbi aastate kultuuriakadeemiaga väga ägedaid asju teinud, miks ei peaks sellestki sündmusest üks õdus ja vahva olemine tulema. Kindlasti tuleb. Joogid, söögid, hea muusika – check. Too oma põnev, aga kasutuseta kraam lettidele või leia endale ägedaid riideid, millega järgmisena nimetatud üritusele minna.

https://www.facebook.com/events/325481554537143/

 

Hype the Funk (laupäeval kl 22 rannas)

Viljandi on räpipealinn, me oleme seda korrutanud ja korrutame edasi, mis sest, et vahepeal on siin sellel rindel tiba vaiksemaks jäänud. Hype the Funkil saab muidugi lisaks Metsakutsule ja Aropile ka teistsugust muusikat kuulata. See on tegelikult ka peamine põhjus, miks ta siin valikus on – mitmekülgsus ja edevad nimed, keda iga päev Viljandis ei näe. Rääkimata rannast. Hype the Funk on tulnud, et jääda, ja peolõvidel lihtsalt ei ole seisusekohane peost heast peost ilma jääda!

https://www.facebook.com/events/315318858887963/

 

Nüüd on kolm võimalust. 

  1. Sulle jääb viiest käigust väheseks.
  2. Need pakkumised ei ole päris sinu tass teed.
  3. Mõni eriti vahva asi vajab lähemat uurimist.

Lahendus on siin – http://hansa.viljandi.ee/#programm