Septembri kolmandal nädalavahetusel Viljandis toimuv mitmekesine kultuuriline nädalalalõpp Viljandi Music Walki juhtimisel kulmineerub õhtuse peoga Vabaduse platsil asuvas Ametite majas, kus kahes üksteise peal asuvas saalis on võimalik osa saada kontsertidest ja DJ-programmist ning esimest ja viimast korda vanas parteimajas hommikuni tantsida. Pisut räsitud maja seab pidutsejate arvule ette piirid, seega paisatakse seekord müüki vaid 300 pääset kiirematele. 

Ülemises saalis astuvad üksteise järel lavale kõige kaugemalt Viljandisse kohale lendav Sacred Paws ja suvistel festivalidel kiirelt fänne kogunud Mees Inc. Sacred Pawse näol on tegemist Euroopa alternatiivskenes kõrgelt hinnatud uue tulijaga, mille üks liige elab Londonis ning teine Glasgows. Nende jaanuaris ilmunud album “Strike A Match” on saanud kiitvaid arvustusi muusikapressilt üle maailma. Lisaks veel hiljuti sülle sadanud tunnustuse Šotimaa aasta albumi tiitel.

Mees Incorporatedile on aga viidatud kui tõupuhtale Eesti indiele, milles muusika voolab lõdvalt instrumendilt instrumendile. Mees Inc. on ühe mehe tunded läbi kergelt tantsuliste rütmide ja gruuvide.

Alumise saali pika DJ-laua taha võtavad ritta isa ja poeg Eiki ja Madis Nestor ning Hooligan Hamleti DJ-kooslus Rytm, et pidulisi hommikusse tantsitada.

Ametite maja ehitati 1970. Aastate lõpul kommunistliku partei Viljandi rajoonikomitee jaoks ning on Tallinna Mererajooni komitee hoone koopia. 1990.aastate algul lisati majale üks korrus koos teravatipuliste viilkatustega ning peasissekäigu ees asendati tribüün suure trepiga.

15.–17. septembrini toimuv Viljandi Music Walk on omamoodi pehme maandumisplats suvisele festivalipublikule, kes suvistel pidudel hoo sisse saanutena, veel enne sisehooaja algust ja rahulikumat talveperioodi väikelinnamiljöös oma lemmikartistid üle kuulata saavad. On terve nädalavahetus muusikat, üldse mitte kontsertide andmiseks mõeldud paigad ja neid omavahel ühendav trajektoor. Lisaks muusikale ja jalutamisele saab VMW raames osa ka paljust muust programmivälisest, mis toimub ühe sügisese väikelinna kõrvaltänavates ja salahoovides.