Kui satute juhuslikult pärast I adventi mööda kõndima pärimusmuusika aidast, siis võite seal märgata üht teistmoodi jõulupuud. Piltidega jõulupuud. Nimelt on sellel puul pildid varjupaiga loomadest, kes omale väga kodu ootavad.

See idee tuli Eesti Veterinaarüliõpilaste Seltsilt, kuid meil veavad projekti  Viljandist pärit tüdrukud Allotar Kadak, Krislin Alert ja Eliise Kohv, kes Viljandi varjupaiga loomadele kodu leidmise oma südameasjaks on võtnud. Nii ongi pärimusmuusika aida ette pandud kuusk, mille külge on riputatud pildid Viljandi loomade varjupaiga loomadest, kes endale kodu otsivad. Lisaks on  piltide juures ka loomi iseloomustavad tekstid ja kirjeldused.

IMG_1033 IMG_1038

Korraldustiimi sõnutsi on selle kuuse eesmärk panna inimesi märkama, kui palju kodu otsivaid loomi juba meie enda väikeses Viljandis on. Nad rõhutavad, et tegelikult on kõik loomad väga heade iseloomudega,  erinevalt eelarvamusest, mille järgi on varjupaiga loomadel psüühika paigast ära. Samas panevad neiud südamele ka seda, et endale kodulooma võtmine on tõsine asi, mitte lennult tehtud otsus ja ainult armas jõulukink. Kui tahta endale koju loom võtta, peab selle enne tõsiselt läbi mõtlema, kas aega ja ressursse temaga tegelemiseks jätkub, sest muidu saab loomake lihtsalt jälle haiget, kui ta uuesti maha jäetakse.

Seega Eesti Veterinaarüliõpilaste Selts, Viljandi loomadevarjupaik ja VLND kutsuvad teid üles: minge ja uudistage pärimusmuusika aida ees olevat kuuske ning tutvuge armsate loomakestega. Kui tunnete, et teil on võimalusi ja tahtmist viia endale koju üks neljajalgne pereliige, keda poputada ning armastada, siis tehke rõõmu nii iseendale kui loomakesele. Jõuluajal peavad kõik õnnelikud olema!

IMG_1014 IMG_1031