Jõhker aasta! Korralik küte! VLND tegutsemisaja kindlalt kõige produktiivsemad 365 päeva hakkavad seljataha jääma ning nüüd on paras aeg teha tagasivaade meie tegevustele 2017. aastal.

VLND on kogukonnaalgatus, mille kõige suuremaks eesmärgiks on näidata Viljandi linna kui erakordselt mitmetahulist elukeskkonda ning anda oma panus sellesse, et ta areneks, muutuks nooruslikumaks ning et noorte ellusuhtumine ja kohati liigne entusiasm-sinisilmsus kanduks edasi kogu maailma. Unistamine ja selle nimel tegutsemine peaks olema meie kõigi prioriteet number üks.

Oot, aga mis me siis tegime? Hakkame kuskilt pihta…

Andsime välja VLND kõige esimese paberajakirja, mis räägib Viljandi inimestest, nende tegudest, olemusest ning kajastab siinset elu-olu selliselt, nagu seda veel paberil tehtud pole. See toob fookusesse linnavaated, huvitavad persoonid, tänavakultuuri ja -kunsti ning palju muud. Ajakirja eesmärgiks oli see, et kodulinnas toimuv ja VLND poolt kajastatav talletuks ka mujale kui interneti. Paber elab koos Viljandiga!

25189084_1153828884749733_8038165735665954944_o

Korraldasime Viljandi gümnaasiumi gümnasistide nädala raames teadaolevalt Viljandi (kui mitte kogu Eesti) esimese kõigile avatud heategevusliku kivi-paber-käärid turniiri! Maikuu keskpunktis koondasime kõik rusikaviibutamishuvilised Viljandi gümnaasiumi korvpalliplatsile ning panime nad valutult omavahel mõõtu võtma. Tegime sellest korraliku otseülekande Facebooki, jõudsime omadega ERRi veergudele ning panime aluse vinge traditsiooni sünnile Viljandis. Me teeme seda veel!

Kivi-paber-käärid 201718489821_1417167501655138_5355113057669272466_o

Hakkasime burgereid tegema! Võtsime ühel juulikuu õhtul käsile ning tõime burgerifännid Kondase keskuse hoovi söögi- ja lauatennisepeole. Tegime 70 burgerit (tegelt natuke rohkem) ning saime piisavalt hoogu, et veel mitmel korral sügise jooksul inimestele omatehtud burgerit pakkuda. Hoog on sees ning veel enne kevadet üllatame teid millegi uuega. Püsige lainel!

Photo06_6A Photo31_31A Photo27_27A-veeb

Vaata galeriid siit!

Pildistasime Viljandi linnas ja tenniseväljakutel kogu Baltikumi Sportlanditesse jõudnud Converse’i sügiskampaania! Koostöös Hooligan Hamletiga sündinud fotoprojekt, mille raames jõudsid Viljandi legendaarsed tenniseväljakud Sportlandi reklaampindadele, vallutasid interneti ning jõudsid ringiga tagasi VLND veergudele meie paberajakirjas. Aitäh, Converse ja Hooligan Hamlet. See tähendas meile erakordselt palju!

Photo04_4 Photo05_32-2

Processed with VSCO with v8 preset

Tootsime hulganisti VLND (Viljandi) merch‘i ehk riidekama! Andsime välja VLND nokamütsid, mitu T-särki, poekotte, embleeme ning talvemütse. Seda kõike ikka ainult seepärast, et kõik viljandlased ja Viljandi fännid saaksid oma armastust iga päev sõnadeta väljendada. Juba uue aasta algus toob üllatusi.

25488175_1155268767939078_2020224126614028458_oIMG_1219 IMG_0979

Tõime Ugala teatri fuajee rahvast täis ning aitasime täikaformaadis viljandlastel kappe tühjendada! See septembrikuus toimunud VLND ja Ugala ühisprojekt, mille raames kutsusime rahvast Ugalasse oma hilpe ja muud kraami müüma, üllatas oma populaarsusega meid ennastki: (oli vist) ligi tuhatkond inimest, hulganisti müüjaid ning arvestatav summa heategevuseks. Megavärk!


IMG_9561 IMG_9580 IMG_9518 IMG_9567

Panime inimesed meile oma lemmikmuusikat jagama ning lõime VLND playlistid Spotifys: Adeele Sepp, Jaanika Elgula, Kristen Kähr, Jose D. Nieves ning see nimikiri veel kasvab! Kuula nende inimeste poolt ritta sätitud lugusid meie VLNDMYLOVE Spotify kontolt.

Märtsikuus palusime noortel sõnaseppadel esseekonkursil kodulinnast kirjutada. See VLND ja Sakala poolt ühisena korraldatud esseekonkurss oli pigem meie oma erapoolik ja kohutavalt Viljandisse kaldu olev arvamusfestival, mitte esseevõistlus. Paremad lood tegime avalikuks ja näitasime kogu maailmale, mida Viljandi noored Viljandist arvavad. Tänavu saime ka paar luuletust, mis südame soojaks tegid. Puhas Viljandi värk!

Vabariigi aastapäeval saatsime koos Stefan Airapetjaniga Eesti vabariigile terviseid ning filmisime Viljandi vanalinnas üles hittvideo, mis Facebooki vahendusel tuhandete inimesteni jõudis. Südamega tehtud asi!

Mida veel? Aitasime pärimusmuusika aidal Halloweeni seljatada ning tõstsime mardipäeva au sisse, korraldasime Viljandi Music Walk 2017 avaõhtu Romaanis ning mängisime Eesti parimate rulajatega viite miinust, selgitasime koos Felliniga välja jalgpalliklubi Viljandi Tulevik kuu parimaid mängijaid, tegime aasta jooksul sadu (kui mitte tuhandeid) fotosid Viljandist ning siinsetest inimestest, kinkisime ühele Viljandi perele jõulukingitused ja nii edasi.

Me teeme seda, sest me armastame oma kodulinna. Täname kõiki, kes meisse usuvad ning on valmis meiega koos seda teed käima. See on meie ühine asi. See on meie Viljandi ja me lähme koos edasi!