Jaaaaaa – nii see on! Tegelikult valitsevad VLND meeskonnas üpris segased tunded, sest kohalik klubi jääb ühe kasvandiku võrra vaesemaks, kuid samas, mis saaks olla veel vingem, kui kodulinnas ja -väljakul kasvatatud palluri läkitamine vingema tuleviku poole? Kui Berggren lahkub, siis Viljandi saab asemele soomlase Sakari Tukiaineni ning saab lisajõudu ründesse. Igatahes – Oskar Berggren vahetab klubi ning pallib edaspidi FC Flora ridades. Püüdsime Oskari kinni ning rääkisime paar sõna juttu. Viska pilk peale!

Nonii, Oskar! Kolmapäevast alates treenid ja mängid FC Flora ridades. Mis tunded kodulinnast lahkudes valdavad?

Mul on hea tunne, kõik on hästi paika jooksnud ja lähen hea meelega. Samas olen siin terve elu eland aga kodust ära minna on ikka pisut kurb. Aga lahkumine tundub loogiline ja ma tean, et lähen sinna kindla eesmärgiga ennast uuele levelile viia.

Uus tase? Mida soovid Floras saavutada? Kuhu tõusta?

Selge see, et kaugem siht on mängida välismaal. Küll aga olen piisavalt kaine mõistusega ning tean, et enne pean end Floras ja kodumaal tõestama. Kuid kui ei unista, siis ka ei saavuta.

Oled kogu elu Tulevikus mänginud. Mida on Viljandi jalgpallimeeskond Sulle enim kaasa andnud? Kellele võlgned erilise tänu?

Viljandi meeskond on olnud suurepärane ja kõik mu sõbrad on siin. Lihtne oli tulla noorteklassist meesteklassi kuna kõik olid sõbralikult ja sain rahulikult areneda ja kohaneda. Eriline tänu läheb kindlasti minu esimesele treenerile Leo Irale. Ta mitte ei õpetanud lihtsalt kuidas jalgpalli mängida, vaid ka kuidas käituda ja elada. Aga üldiselt tahan tänada kõiki kellega koos olen mänginud ja kes mind treeninud.

Viibisid kuu aja jooksul perioodil mitmel korral ka Tallinnas treeningutel. Kui pikaks su üleminek tegelikult kujunes? Kas pidid end palju tõestamas käima?

Minu üleminekust rääkida, siis see kestis mõne nädala. Käisin ennast näitamas ja tutvusin trennidega. Kõik mida nägin meeldis mulle väga. Tegemist on elukutseliste palluritega ja kõik pingutavad trennis kõvasti. Tunnen, et tegemist on hea kohaga, kus end arendada ja uuele tasemele viia. Sellel hooajal mängin enamasti duubelmeeskonnas, aga meeldiv on see, et kõik sõltub minust endast: kui trennis hästi esinen ja end tõestan, siis on kõik võimalik.

Kuna said maitse suhu ka pealinna treeningtingimustest, siis kuidas neid võrreldes Viljandiga iseloomustaksid? Kuhu suunas on Viljandil veel areneda?

Ma ei saa öelda, et Viljandi midagi muuta saab. Liikumine on väga õiges suunas ja klubi järjest areneb. Viljandis inimesed tulevad töölt trenni ja on palju mõjutavaid tegureid, sellest ka paratamatu vahe.

Tahad Sa midagi ise öelda?

Ma jään alati Viljandile ja Tuleviku jalgpalliklubile pöidlaid hoidma ning Viljandi jääb alati mu südamesse. Aitäh!

Ühesõnaga, Oskar, pane täiega ning VLND elab Sulle kaasa!