Ja Viljandi festivalisuvi saab jätku! Hansapäevad, Bash, vanamuusika festival ja noh, oleme jõudnud traditsioonilise mammutini! Folk tuleb! Aga, et Sa kogu selles robustses saginas ära ei kaoks, siis noh, VLND annab mõned omapoolsed soovitused, et folgifestival kulgeks omapäraselt ja ägedalt!

Ja kui Sa veel ei teadnud, siis soovituslik on kiiresti endale piletid hankida, sest Viljandi pärimusmuusika festival on iga-aastaselt välja müüdud ning nii ka tänavu. Raba endale pilet, kui veel vähegi saad!

1. 3×3 tänavakorvpall ehk Folgi Koss – 24. juuli, kell 12.00 Viljandi rannas

Mis festival see ilma spordita on? Õige folk pakub ikka kõigile midagi, sest folk on ju eelkõige rahvale suunatud sündmus! Kõik ägedad spordimehed – kossuvorm selga ning randa palli põrgatama! Ja kui spordihing sees ei luba muusikat või lihtsalt head seltskonda fännata, siis juba Folgikossu külastamine või sellel osalemine annab õiguse mitte sõpradelt järgneva aasta jooksul tögatud saada, et aasta põhisündmust blokiti. Auhinnad paneb välja Viljandi Pärimusmuusika Festival ning loota on, et õhtul võime alas kohtuda.

2. FOLK FACTORY – Elektroonilise maailmamuusika ööklubi – 24. – 26. juuli (al. 00.00)

Selleaastase festivali tunnussõnaks on “vabadus”. Mõistet võib interpreteerida mitmeti, miks mitte ka vabadusena pärimusmuusikat lõpmatult modifitseerida. Nii pärimus kui ka elektrooniline muusika on väga teemas ja nende kahe sümbioosi saab neljapäevast pühapäevani igal ööl Lennukitehases nautida. Ja korraga kahes kohas- peasaalis ja ruumis, kus veel hiljuti asus skatepark. Kellele klassikaline pärimusmuusika piisavalt tantsuvõimalust ei paku, saab ennast Lennukitehases kindlasti korralikult välja elada. Tehas ei väsi üllatamast! Rohkem infot siit!

3. Kapibänd – igal pool, igal ajal

Mmm.. Jah.. Noh.. Kapibänd. Nad tulevad kapist välja eesmärgiga tuua kunst ja kunstnikud tänavale ning avada kunstile uksed ning tuua folk linnatänavaile. Rõhutakse spontaansusele ja happeningile. Sa ei saanud aru? Me ka mitte. Aga alati ei peagi asjadest aru saama, vahel võib lasta end üllatada, ja kapibänd kohe kindlasti sel aastal üllatab. Igatahes – silmad lahti ja vaadake millal kappi märkate!

Rohkem infot siit!

4. Trad.Attack! – 23. juuli 23.59 Kultra hoov ja 25. juuli 23.59 Kaevumäel

Midagi veidi klassikalisemast folgikavast. Või siis jällegi, täiesti ebatavalist. See, mida kolm geniaalset muusikut laval suudavad korda saata, on lihtsalt võimas. Sukeldumine vanasse aega, sealt mõne fraasi või meloodiajupi täiesti imepärane tänasesse päeva toomine. Kaasaegne folkmuusika oma kõige paremas tähenduses. Ja muidugi diskokera, mis tundub ühest küljest täiesti teemast väljas, samal ajal on see nii õige. Trad.Attack! ja diskokerad käivad kokku, alati ja igal pool. Kõikidest kodumaistest artistidest valisime oma soovitusse välja just Trad.Attacki, sest nad tõepoolest ründavad, kusjuures iga lugu on uus kunstiteos. Ja neil on uus plaat, seega üllatama peaksid need kontserdid kõiki!

5. Folk’n’Roll koos POSÕga – neljapäeval Cheersis, neljal päeval folgil

POSÕ on meie korraldatava koolibändide konkursi BÄM 2014. aasta võitja. Lisaks pandi eelmisel aastal kinni Tudengibändi konkurss, sel aastal täiendati auhinnakappi Tudengite eurovisiooni võiduga. Tänases koosseisus POSÕ üks sünnikodudest on just Viljandi Folk, kus mõned aastad tagasi tänavatel esimesed avalikud minilaivid anti. BÄMil on POSÕ suutnud kaks aastat järjest Viljandi publiku pööraseks ajada. Klassikalised ussivedamised ja lugematu arv korduslugusid on POSÕ-le omased. Nad võluvad lihtsusega ja mängivad sellest, millest mõtlevad. Sel aastal näeb neid neljapäeval klubis Cheers, reedel ja pühapäeval rohelisel laval ja lugematutel Viljandi tänavatel toimuvatel ülesastumistel. Sest kui Folgile on tuldud, siis tuleb ülejäänud peoga kaasa laulda. Ahjaa, pühapäevasel kontserdil kuulutatakse välja ka nimekonkursi võitja. Seda, et mõni Eesti bänd võtaks kätte ja ühe õnneliku inimese laulu sisse paneks, pole veel juhtunud!


Viljandist saab taas neljaks päevaks Eestimaa pealinn. Folk on koht, kuhu ei tulda ainult muusika pärast, vaid siin leiavad aset erakordsed kohtumised ja taaskohtumised, Folgil sünnib uus folkloor ja tähistatakse seda võimsat kultuuri, mis eesti rahval on. Ei ole inimest, kellele Folk mitte midagi ei suudaks pakkuda. See on kõigile. See on osa meist. Kohtumiseni!
IMG_0760 IMG_0804 IMG_0818 IMG_0862