Oli alles nädalavahetus! Plaadimängijas keerleb verivärske Trad.Attacki album, nobedad Viljandi ettekandjad tohterdavad oma villi joostud varbakesi, lossimägedest on veetud massiivsed kõlaritetornid ja järveäärne hingab taas linnulaulurütmis. Vähemalt veidikesekski. Folk on selleks aastaks läbi ja terve linn puhkab, tõmbab veidi hinge. Nädalvahetuseks külla saabunud sõbrad on taas teele saadetud ja kes meie presidendile sarnaselt oma aastaid folgist folgini arvestab, sellele saab soovida head uut (folgi)aasta algust.

Aga folk oli ikka võimas, kas pole!? Okei, see oli vist küll esimene folk, mil ei olnudki erakordselt kaunist ilma, nagu igale folgile kohaseks on saanud (mis selle suvega toimub, ei tea..), aga need paar vihmapiiska ju ka kellelegi liiga ei teinud. Igal aastal juuli lõpus täitub Viljandi linn rohkemate ääretult heade ja huvitavate inimestega lisaks kohalikele ka kaugemalt tulijatega. Alates prouaga, kes taibukalt enda lossi tänava koduukse peal koduseid herneid ja vahvleid müüb, lõputute suurte ja väikeste tänavamooskeantidega  lõpetades folgile tuntud suurte nimedega nagu Curly Strings, Zetod, Silver Sepp, Svjata Vatra ja lõpetan loetelu siin, sest tegelikult saaks heade artistide nimekirja jätkata veel pikalt-pikalt. Hei, isegi Rootsi maailmarändurist stiilifotograaf Yvan Rodic aka FaceHunter astus läbi kohalikku ilu püüdmas. No selge see, kuhu mujale ikka minna saaks.

 

“Nowadays, kids can’t live without their phone.” 📱 #Viljandi #Eesti #Estonia #FacehunterEST

A photo posted by Yvan Rodic (@facehunter) on


Lisaks folgi põhiprogrammile oli ka terve linn elu ja melu täis. Cheersis andis oma kontserdi POSÕ, oma programmi olid kokku pannud ka Valge Koidu Seltsimajas ja Wimka. Muuhulgas ei suuda jätta mainimata, et Cheersist astus läbi ka Avoid Dave, kes stiili poolest justkui ei sobitu kogu folgiteemaga kokku, ent on mahe mis mahe! Klapid pähe ja nädala algusesse üks mõnusa biidiga lugu.

Kel folgijanu veel kustutamist tahab, saab seda teha juba 12. septembril Pärimusmuusika aidas, mil on Aida hooaja avapidu, kus saab taaskord kuulata folgil kohatud Silver Seppa ja üles astuvad ka Naised Köögis, mille kontserdile folgil pea et vabad kohad otsa said. Lisaks, nagu ikka, saavad unepõlgurid mõnusalt rütmika folkmuusika saatel hommikutundideni õõtsuda. Rohkem infot siit.

Juba 9. oktoobril on samas Pärimusmuusika aidas ka iga-aastane lõikuspidu, mil tõotab tulla suurem folgimöll, kus jagatakse ära ka etnokulbid ning üles astuvad mitmed nimekad artistid. Rohkem infot siit!

Festival on läbi, aga Folk elab edasi, igal pool, sõltumata ajastust, riigikorrast, tehnoloogia arengust. Elagu!