Sporti on võimalik fännata väga erinevalt. Kes teeb ise, kes elab kodulinna satsidele kaasa, kes jälgib kaugema kandi tipptaset. Mõni teeb kõike korraga. Erinevate võistkonnaspordialade maailma tippliigadel on juba aastaid enda fantasy-mängud nendele, kes oma lemmikliiga hooajast midagi rohkemat tahavad välja pigistada. Kõige populaarsem, rohkem kui 3 miljoni mängijaga on FPL ehk Fantasy Premier League ehk Inglise kõrgliiga fantaasiamäng. On teada, et mängul on Eestis üksjagu austajaid, Viljandi osas andmed puuduvad. Usutavasti neid aga meie seas on. Ja kui ei ole, siis ehk selle mõne minuti pärast juba on!

Tegime mängu ka #VLND liiga, millega kõik huvilised liituda saavad! Aga sellest juba allpool. Esmalt, kuidas käib see mäng, mis sobib igas vanuses jalkasõpradele, soost ja teadmistest sõltumata? (rääkimata sellest, et seda mängivad reaalselt nii bussijaama parkla ossid kui ka professorid!)

 

Kuidas mängitakse?

Väga lihtsalt- tuleb teha endale (tasuta) konto aadressil fantasy.premierleague.com. Seejärel tuleb endale kokku osta võistkond, milles on 15 mängijat (2 väravavahti, 5 kaitsjat, 5 keskväljameest ja 3 ründajat). Selleks on sisuliselt kaks piirangut- raha on 100 miljonit naela ja igast satsist saab platsile saata maksimaalselt 3 mängijat. Igal mängunädalal saab teha ühe tasuta vahetuse, väljakule tuleb valida 15 mängijast 11. Sõltuvalt sellest, kuidas mängija päriselus mängib, saab fantasy-mängus punkte. Näiteks kui Wayne Rooney lükkab Manchester Unitedi eest kolli, saab tema “omanik” 4 punkti. Sinu asi on õiged mängijad valida, kes tõenäoliselt järgmisel nädalal hea mängu teevad. Tundub üsna lihtne, ja ongi, sõltuvalt sellest, kui suure tõsidusega mängida. Premier-liiga hooaeg algab juba sel nädalavahetusel ja seetõttu tuleb ree peale saamiseks võistkond ära teha laupäeva hommikuks. Kõlab põnevalt? Proovi ära! Meie oleme proovinud ja mängime samuti! Next level fännindus!

VLND miniliigaga saab liituda liigade menüünupu alt, koodiks 1356521-357594.

Ahjaa- Kui mängijaid tuleb kokku rohkem kui 10, anname parimale (ja juhuslikult valides kellelegi veel) VLND poolt preemiat!