Suvekuumus on lõpuks jõudnud ka Viljandisse, hurraa! Ent ehk oled end selles südasuvises leitsakus tabanud mõttelt, et enam ei mäletagi aega, mil sai suusad jalga pandud ja läbi karge õhu paar tiiru mööda Viljandit tehtud?

Ei? No siis on praegu õige aeg sellest mõtlema hakata, sest praegu on meil väljas ju ideaalne suusailm! Sel laupäeval kell 14.00 kogunevad randa veesuusatajad Soomest, Saksamaalt, Poolast ning kohal otseloomulikult on ka kohalikud veesportlased. Teiste hulgas tuleb Viljandisse ka soomlane Timo Peltola, kes seitsmekümnendatel uut tüüpi veesuusad leiutas ning nendega ka rekordeid purustas. Toimub Summerski2015, mille raames demonstreeritakse mööda järve tiireldes, mida kõike on võimalik veesuuskadel ära teha.

Mis aga kõige parem – kõigil huvilistel on võimalik ka ise suusad alla panna ja oma suvine suusatamisoskus proovile panna. Sealhulgas rahakotid võib julgesti koju unustada, sest tasu selle eest küsima ei tulda. Just nimelt, täiesti tasuta! Kõlab hästi või väga hästi? Norrakate yr.no lubab laupäevaks Viljandisse kuni 30 kuumakraadi, nii et kas oleks üldse mõnda paremat viisi kuuma nädalavahetuse veetmiseks, kui võtta kaasa toredad inimesed, suunduda Viljandi järve randa ja teha üks suvine suusatiir?