Viljandi on täis suurepäraseid inimesi. Tegusaid ja töökaid inimesi. Inimesi, kes iga päev meie kodulinna esindavad. Nii Eestis kui maailmas. Sest nad armastavad oma kodulinna. Mõned nendest tänastest tegijatest ja tulevikutähtedest on endale saanud VLND loodud mütsi. Ikka selleks, et Viljandi veelgi rohkem pildis oleks. Ja käesolev intervjuude sari tutvustabki väikest osa noortest, kelle üle Viljandi täna ja homme uhke saab olla. Uuri asja: http://vlnd.ee/vlnd-myts.

Viljandi Tulevikul jäi eelmisel aastal väga napilt puudu debüüthooajal kõrgliigasse püsima jäämiseks. Täna ei oskagi enam öelda, kas see ikka oli nii halb – maitse saadi suhu ja see, mida sel hooajal esiliigas korraldatakse, on lihtsalt muljetavaldav. Tulevik näitab, et nad kuuluvad meistriliigasse, ja juba sel nädalal on võimalik tõus ka ära vormistada ning kõikide hooaja lõpuni jäävate mängude asemel üheskoos vananaistesuve nautida. Tegijad! Tuleviku suureks relvaks on täna väravavaht Karl-Romet Nõmm, kes on äratanud ka välisklubide huvi. Tuleb pöidlaid hoida – hea õnnestumise korral ei ole ükski uks Nõmmile lukus. 

 

 Oled VLND valikul üks siinseid noori tulevikutähti, Viljandi linna visiitkaarte ja seda mütsi kandes ka reklaamnägu ja oma kodulinna turundaja. Kuidas tunne on? Mida sellisest „kampaaniast“ üldse arvata?

On suur au esindada oma kodulinna ja kanda seda mütsi. Viljandis on palju noori, kes võivad tulevikus kaugel jõuda, ning ma loodan, et ka mul õnnestub üks nendest olla, keda kunagi inimesed meenutavad ja ütlevad: “Ta on oma kodulinna väärikalt esindanud.”

Viljandi on ja jääb alati minu koduks!

img_0609

Tulevik on sel hooajal näidanud, et ollakse meistriliiga tasemel meeskond. Kuidas see nii läinud on, et olete hooaja viimases faasis olukorras, kus sisuliselt võiks ketsid varna riputada ja järgmisel hooajal meistriliigas uuesti mängima minna?

Sellises seisus, nagu me praegu oleme, on kõik tulnud raske töö ja suure tahtejõuga. Kindlasti on ka suur roll sellel, et ühe hooaja Premium liigas mängisime, mis andis meile kõvasti juurde. Poisid nautisid mängimist Eesti kõrgeimas liigas, kuid kahjuks kukkusime esiliigasse selleks aastaks. Ma arvan, et just see feeling ja tunne, mis Premium liigast saime, on üks põhjuseid, miks me võiks praegu põhimõtteliselt putsad varna riputada, kuid seda me kindlasti ei tee. Ma arvan, et me oleme rahvale näidanud ja tõestanud, et me oleme meistriliiga vääriline meeskond ja tahame sinna tagasi tõusta!

 

Olgem ausad, isiklikus plaanis on uksed kõrgemale tasapisi avanemas. Kui pikalt end veel Viljandis mängimas näed? 

Raske öelda, kui pikalt ma end Viljandis veel mängimas näen, aga olen sihiks võtnud endale, et hiljemalt 21-aastasena tahaks kuskil välismaal puuri kaitsta. Välismaal katsetel on mul päris hästi läinud, lepingut ei ole veel õnnestunud saada, aga olen saanud positiivset tagasisidet ja ideid, milliseid külgi enda puhul rohkem peaks lihvima. Kindlasti on need kaks testimist Norras ja Poolas olnud väga väärt kogemused, mis tulevad ainult kasuks. Otsest sihti hetkel ei ole, aga kunagi tahaks ikka Inglismaa kõrgliigasse välja jõuda. Hetkel, kui peaksin kuhugi minema, on mulle kindlasti oluline, et suudaksin seal tiimis võidelda põhiväravavahi koha eest, sest ilma mängupraktikata on raske edasi areneda.

img_0565

Millised on jalgpalli mängimise, aga ka üldisemalt sporditegemise võimalused Viljandis?

Jalgpalli mängimise võimalused Viljandis iseenesest on head, ainuke, mis soovida jättis, oli betoonkõva ja vana kunstmuru, mis laste põlvi hirmsasti lõhkus. Aga õnneks on  Viljandi linn ja Tulevik teinud head tööd selle nimel, et väljak saaks uue katte, mis hiljemalt oktoobri lõpuks valmis ka saab. Üldisemalt ma arvan, et Viljandis on piisavalt palju pallimeeskondi ja individuaalseid  sportlasi, kes ei saa kahjuks nii palju treenida, kui nad sooviks ja vaja oleks, sellepärast ma arvan, et vaja läheks üht sellist suurt halli, kus saaks mängida nii korvpalli, käsipalli, jalgpalli, teha kergejõustikku jne.

Ilmselt hetkel maailma kuulsaim viljandlane Ragnar Klavan on öelnud, et tema suurimaks eeskujuks on Mart Poom. Kas Sinu eeskujuks on pigem Mart Poom või Ragnar Klavan?  Miks?

Mõlemad on mulle eeskujuks. Mart Poom on kindlasti juba sellepärast, et ta oli väravavaht, kes jõudis väga kaugele, ja tema pealt on mul palju õppida. Klavani puhul aga leian, et ta peaks olema eeskujuks kõigile noortele jalgpalluritele, kes on väiksematest kohtadest pärit. Kõva töö ja kindla sihiga on võimalik ka pisikestest kohtadest kõrgele jõuda.

img_0563

Milline on keskmine Viljandi kodanik?

Keskmine Viljandi inimene on ühtehoidev, abivalmis ja rõõmsameelne.

 

Milline võiks olla Viljandi jalgpalli suurim pidupäev?

Iga mängupäev on meie meeskonnale nagu üks suur pidupäev. Aga kui nüüd tulevikku vaadata, siis kindlasti unistavad kõik Viljandi jalgpalli fännid, et nende kodutiim ühel ilusal päeval karika üles tõstaks, olgu selleks siis liigakarikas või Evald Tipneri nimeline karikas. See oleks kindlasti üks suur suur pidupäev Viljandi jalgpallis.

 

Kui peaksid lühidalt selgitama võõrale inimesele, miks siia elama tulla, milline see kiidukõne oleks?

Miks tulla Viljandisse? Siin on kõik käe-jala juuures, oled sa sportlane või kultuuriinimene, igal inimesel on võimalik leida siit endale sobiv spordiala või hobi. Meie väike ja armas Viljandi on parim koht, kuhu end suurlinna melu eest peita.

img_0562

img_0565

img_0662

img_0543 img_0547 img_0572

Mis Sinu kodulinnas veel võiks olla või toimuda, et siin parem oleks elada?

Viimaste aastate jooksul on Viljandis aina rohkem hakanud toimuma üritusi nii noorematele kui ka vanematele inimestele. Ma arvan, et kui samamoodi jätkata ja teha veel rohkem selliseid üritusi, mis rahva kokku toob ja ühtseks teeb, siis on inimestel siin väga mõnus ja rahulik elada.

 

 

Mütsid aitas pähe panna Viljandi linn.