Viljandi on täis suurepäraseid inimesi. Tegusaid ja töökaid inimesi. Inimesi, kes iga päev meie kodulinna esindavad. Nii Eestis kui maailmas. Sest nad armastavad oma kodulinna. Mõned nendest tänastest tegijatest ja tulevikutähtedest on endale saanud VLND loodud mütsi. Ikka selleks, et Viljandi veelgi rohkem pildis oleks. Ja käesolev intervjuude sari tutvustabki väikest osa noortest, kelle üle Viljandi täna ja homme uhke saab olla. Uuri asja: http://vlnd.ee/vlnd-myts.

Adeele Sepp on kahtlemata üks viimaste aastate tegijamaid noori näitlejaid. Lisaks sellele on ta end ihu ja hingega Viljandile andnud: tema osalusel toimunud “Kohtumine tamme all”, “Puutuur” ja teised ettevõtmised on olnud midagi enneolematult ägedat. Adeele on üks Viljandi värske kuvandi passiivseid esinägusid. Kodanikualgatuse musternäide. Ja millise näitleja on Viljandi saanud! Meie lemmik on Adeele nii “Moraalis” kui ka saates “Su nägu kõlab tuttavalt”. Ja noh, noorematele on Adeele siiamaani Kätteka-Kirke. Rääkisime Adeelega paar sõna temast ja Viljandist.

Oled VLND valikul üks siinseid noori tulevikutähti, Viljandi linna visiitkaarte ja seda mütsi kandes ka reklaaminägu ja oma kodulinna turundaja. Kuidas tunne on?

Olen kõrvust töstetud ja mütsiga löödud. Ikkagi mu elu esimene cap, see pole niisama, vaid sündmus missugune! Püüan mütsi väärika sisuga täita. Kannan uhkuse ja auga.

img_4046 img_3994 img_4002 img_3984

Oled siia justkui alles hiljaaegu jõudnud, aga juba tugeva jalajälje Viljandisse maha jätnud. Millised on Sinu suhted Viljandiga?

Viljandi on minu pesa, mu inimesed, mu mure ja rööm, mu veel täitumata unistused ja täideläinud unelmad, mu inspiratsiooniallikas, mu vaikus ja rahu, kus on ruumi mõelda ja öelda ja mis köige vingem – kuulata.

 

Miks Viljandis viimasel ajal ka teatrirahva poolt niivõrd palju kodanikuaktiivsust välja paistab? Kas „Kohtumine tamme all“-stiilis ettevõtmiste sündimiseks on Viljandis kuidagi viljakam pinnas?

VLND teab vastust sellele küsimusele. VLND on iseendana vastus sellele küsimusele. Midagi on meil siin väga õigesti läinud või võib-olla on kärsitutel kulturnikel reied igavusest sügelema läinud, mis teadupoolest on hea pinnas, millelt sünnitada innovaatilist ja säravat igavusetapjamasinat.

Vaatame enda ümber? Meie loodus, arhitektuur ja inimesed peegeldavad meile neid ideid vastu. Tammealune ja “Puutuur” sündisid armastusest Pika tänava ja ürgsete tammetüvede vastu. Kassisaba sündis armastusest unustatud tänava vastu. Ju on meil armastust ja on, mille vastu seda välja pursata.

 

Kuidas kirjeldaksid keskmist viljandlast?

Ei ole kohanud. Keskmist inimest nii naljalt ei kohta. Olen kohanud algatusvõimest pungil viljandlast, kellele pole dialoog teise viljandlasega võõras. Ja vot see on ilus.

 

Miks oma kursuse staarlõpetaja valis Ugala? Pakkumisi oli raudselt mujalt ka, ei?

Ei olnud. Tahtsin teatrit teha, tahtsin väikeses kohas elada, tahtsin leiba lauale. Bingo ju!

 

Meie jaoks on „Moraal“ üle aastate vingeim noortelavastus. See võiks lausa kõigile kohustuslik olla. Juba seal näitad Sa enda suurepärast ümberkehastumisvõimet. Kas Sa tunnetad ka ise, et selline võime on üle keskmise vägev, või on see lihtsalt osa tööst?

Ma teen oma tööd ja “Moraali” puhul on tunda, et vahel tuleb välja. See on dominoefekt paljude asjade kokkulangemisest, õige hetk, punt, power ja piip kokku võrdub “Moraal”. Pole kunagi varem ühegi töö üle nii suurt uhkust tundnud. See on meie higi, vere ja sabarakkude beebi.

img_3982 img_4010 img_4014 img_4026 img_4041

Räägime paari sõnaga näosaatest. Seal on osalejaid, kes naerutavad, ja on osalejad, kes suudavad hästi imiteerida. Natuke on selline tunne, et Sina saaksid mõlemaga hästi hakkama. Kas see sõltub artistist, keda jäljendada, või ongi Sinu stiil pigem rohkem sarnasust ja vähem paroodiat?

Ma teen oma asja, mis tähendab, et ma suht paugutan huupi. Ma polnud enne seda saadet mitte kunagi kedagi parodeerinud. Eks näis, mõned numbrid on jäljendused, kus püüan peennüansid kätte saada, kui paroodiaks tahan keerata, siis nö maalin laiema pintsliga asja üle.

 

Milline peaks olema pakkumine, et Adeele Sepp mõnes filmis kaasa lööks?

Hetkel ootan huviga ükskõik millise filmi pakkumist, sest seni on neid tulnud null. Päris kurb hakkab juba. Kiirustage, enne kui ma lootuse kaotan!

Meeleheitel näitlejanna

 

Kui peaksid lühidalt selgitama võõrale inimesele, miks siia elama tulla, milline see kiidukõne oleks?

Loe mu esimesi vastuseid ja kujuta ette, et räägin seda paatosliku häälega lossimägede laval, mille ette on kärutatud tuhandeid muulasid siit ja sealtkandist. Kõik kuulavad suud ammuli ja täidavad  samal ajal kodanikeks registreerimise ankeete.

 

Mis Viljandis veel võiks olla või toimuda, et siin parem oleks elada?

Julgust mõelda ennast provintsist suuremaks, väikelinnast sisukamaks, häälekandjad valjemaks, Viljandi piiride taha, üle ja ümber. Me saame sellega hakkama!