Hei, noor! Millest Sina mõtled?

Meile meeldib Viljandi, Sulle meeldib ju ka. Miks mitte seda siis üheskoos kiita? Või laita? Noh, tõrvatilk võib vahest ikka meepotti ju sattuda, aga …

Viljandi on täis noori, kelle mõte töötab nagu rakett. Nad on võimelised oma sõnadega tekitama rohkem valu kui väikevenna näpistus, rohkem rõõmu kui esimene karussellisõit. Nad on meie tulevased Kivirähad, Rowlingud ja Tammsaared. Okei, võib-olla Rowlinguks ei saa, aga 100 eurot sisuka ja ägeda essee (kirjand, jutustus, kirjalikult sooritatud arutelu etteantud teemal) eest on küll täiesti käega katsuda. Ja mitte ainult – auhinnafond on tänaseks paisunud enam kui 400 euroni, sisaldades kinkekaarte, raamatuid ja kõike muud ägedat.

Esseekonkursi teemad:

1. “Minu Viljandis on 20 aasta pärast…”

Kas Sina näed, et Viljandi on 20 aasta pärast metropol? McDonald’s? Välja surnud? Et Viljandis peaks tegema täna just seda, et 20 aasta pärast oleme seal? Mhm, väga hea. Pane see nüüd kirja!

2. Viljandi on parim linn maailmas.

Sa oled mõelnud, et Viljandis on hea elada, sest siin on Fellini kohvik? Või lossimäed? Ma usun, et Sul on midagi loomingulisemat peas. Miks on Viljandi parim linn maailmas?

3. Mida mina saan Viljandi heaks ära teha?

Mida saab üks noor Viljandi heaks ära teha? VLND teab, et palju saab. Poliitikasse astuda? Libe tee. Sündmusi korraldada ja kuskile oma nurgabaar luua? Reaalne! Ah, Sa tahad hoopis midagi muud teha, et linnas asjad muutuksid? Väga hea!

4. Viljandi Maramaast Kivibergini.

Mis on muutunud? Halvemaks? Paremaks? Mm, no mis mõttes?

5. Mis on kodu, kus on kodu.

“Mis on kodu, kus on kodu,” ehk mis siis on kodu? Ja kus on kodu? Mõistad? Kas kodu on seal, kus on pere? Või hing? Või mõlemad? Või on kodu hoopis seal, kus on lossivaremed ja järv?

Ah, et mida teha on vaja? Mõtle oma kodulinnast. Mõtle Viljandist. Pane oma mõtted kirja, lase meil neid mõtteid levitada! Maakonnaleht Sakala on lubanud parimad tööd ka ära trükkida, võimalikult paljusid töid saab (kas anonüümselt või oma nime alt) lugeda VLND kodulehelt, kus need jõuavad tuhandeteni.

Kui kodus kirjutamiseks aega napib, näita seda lehekülge emakeeleõpetajale ja nõua tungivalt: “Ma tahan Viljandist rääkida!” Igaühel meist on neid mõtteid, kogume need lood kokku! Ühesõnaga, hea noor, vali üks või kaks meeldivat teemat ja pane oma mõtted kirja, sest just sinu teha on see, milline meie linn 20 aasta pärast välja näeb. Miks on Viljandi Sulle oluline? Mida Sina muudaksid? Millisena näed Sina Viljandi tulevikku?

Juhend asub allpool!

Toetajad: ajaleht Sakala, Petrone Print, Teater Ugala, Viljandi Gümnaasium, Viljandi Noorte Volikogu ja Bold Tuesday.
JUHEND

1. Üldalused

1.1 Konkursi korraldajad on MTÜ Reflektor ning ajaleht Sakala, seda rahastavad Viljandi linnavolikogu ajutine komisjon Viljandi Noorte Volikogu, Viljandi gümnaasium, Viljandi linn ja teised toetajad.

1.2 Konkurss on avalik ja üheetapiline.

2. Eesmärk

2.1 Väärtustada Viljandi linna.

2.2 Toetada noorte aktiivsust oma kodulinnast ajaloost huvi tundmisel ja sellest kirjutamisel.

2.2 Julgustada õpilasi kaasa rääkima Viljandi tuleviku arendamisel.

2.3 Tunnustada noorte teadlikkust oma kodulinnast.

3. Tingimused

3.1 Konkursile ootame osalema kõiki 13-22 aastaseid viljandlasi.

3.2 Iga konkursist osaleja võib võistlustele saata kuni kaks esseed, mis peavad sobituma etteantud teemaderingi.

3.4 Konkursile esitatud essee peab olema kirjutatud eesti keeles.

3.5 Konkursil osalemiseks esitada 3000-4500 tähemärgi pikkune essee, käsikirjas (skänneerituna) või elektroonilisel e-posti aadressil: essee@vlnd.ee. Esseele lisada autori nimi, õppeasutus (kui õpitakse), kontakttelefon ja e-postiaadress.

3.6 Konkurss kestab 11.novembrist – 30. novembrini 2015. a.

3.7 Essee esitamise viimane päev on 30. novembril 2015. a.

3.8 Konkursile esitatud töid võivad korraldajad avalikult kasutada näiteks trükistes, sotsiaalmeedias, ajalehes Sakala ja lehel vlnd.ee.

3.9 Reeglid. Nad on vajalikud. Aga kaval mees leiab aia vahelt augu. Ja kõnnib omatahtsi. Kes keelab raiuda oma sõnad laulureaks? Vemmalvärsiks mis ütleb, et esimesed heidetakse, tagumised tapetakse, keskmised koju tulevad!

4. Auhinnad ja avalikustamine

4.1 Välja antakse esimene, teine ja kolmas preemia ning eripreemiad silmapaistvatele töödele. Sobiva tasemega tööde puudumisel võib žürii auhindamisel teha muudatusi.

4.2 Konkursi auhinnafond on vähemalt 400 eurot.

4.3 Kokkuvõte ja avalikustamine aadressil: www.vlnd.ee.

 

 

NB! ESSEEKONKURSS ON LÕPPENUD!