VLND esitab täiesti umbmäärase aja tagant Viljandiga seotud eriti ägedatele inimestele küsimusi. Ja neid küsimusi on viis. Alati viis. Meie küsime 4+1 küsimust ning nemad viskavad meile viis vastust. Viskavad viis. Saate ju aru!

Võtsime üle mitme kuu ühe ägeda tüübi jälle ette. Ja võtsime täiesti teistsuguse inimese. Valisime välja Silver Sooniku, sest see noor mees on tänase seisuga ilmselt Viljandi läbi aegade kõige edukam BMX-rattur, olles seisnud korduvalt Eesti meistrivõistluse poodiumil, sealhulgas ka kõige kõrgemal astmel. Lisaks on mees ainukese Viljandi ratturina olnud ka Viljandi BASH pjedestaalil ning kaks korda võistelnud Simple Sessionil. Ja möödunud nädalavahetusel võitis Silver Viljandi uue sisehalli avavõistluse “VLND Sügis Smash.”

Kes on Su lemmik Eesti ekstreemsportlane? Miks?

Ma ei oska ainult ühega piirduda. Minu lemmiksportlased on Andres Lainevool, Kert Petersel ja Kelly Sildaru. Nad on mulle silma jäänud sellepärast, et nende areng on juba maailmatasemel ning nad on suutnud tõusta maailma ekstreemspordis silmapaistvateks tegijateks.

IMG_1529

Mis on Su arengule BMX maastikul kõige rohkem kaasa aidanud? Ja kes?

Kõige rohkem on mu arengule kaasa aidanud mu isiklik tahe ja jõud pidevalt areneda ja BMXiga edasi tegeleda. Tegelikult on minu puhul suureks tõukeks olnud ka julgus ja vähene hirm kukkumise ees ja seda soovitaksin ka kõikidele alustavatele sõitjatele. Loomulikult on tähtsal kohal ka sõbrad, vanemad ja sponsorid. Muuseas, ilma sponsoriteta oleks mul oluliselt vähem motivatsiooni alaga tegeleda – Freegun, Mystic BMX ja Savecar on mulle väga suureks toeks.

Freegun BMX: Silver Soonik from Freegun Estonia on Vimeo.

Suured ja ohtlikud trikid ratta seljas on Sinu pärusmaa. Mitu korda elu jooksul EMOs käinud oled ja mis kõige jõhkram vigastus olnud on?

Jaa, inimestele meeldib vaadata sõitmist, kui nad näevad seal suuri ja ohtlikke asju ning aeg-ajalt on kahju, et ei mõisteta tehniliste trikkide olulisust ja raskust. Kuigi ma ise tahaksin just saltod lukku treenida, siis kõige rohkem vaeva olen siiski näinud just mõne tehnilise comboga, mida vahest lausa mitukümmend korda olen pidanud proovima enne, kui ära olen maandunud.

Just need suured ja ohtlikud asjad ongi mingi tänaseks kümneid kordi erakorralisse viinud. Vigastusega seoses meenub üks lahe seik, kui paar suve tagasi viis korda erakorralise meditsiini osakonnas käisin ning sealsed töötajad pakkusid mulle juba kliendikaarti. Aga kõige hullem vigastus on pärit 2015. aasta suvest, kui Kuldrulal kukkumise tagajärjel korraga 3 varbaluud murdsin.

IMG_0244

Millal Sa viimati teatris käisid?

Väga ammu ei ole käinud ning täpselt ei mäletagi. Usun, et see oli vist 8. klassis. Võite mind nüüd teatrisse kutsuda, sest ma tõesti tuleksin.

(Et Silveri tahtmine teatrisse minna ei jääks ainult sooviks, siis lõime käed kohaliku teatriga ning VLND saadab koostöös Teater Ugalaga Sooniku teatrisse teistmoodi elamusi hankima. Aitäh, Ugala!)

Miks on Viljandi parim linn maailmas?

Mitte kuskil pole kodusem olla kui Viljandis. See linn on väga ilus ning olen terve elu siin elanud ja mulle meeldib, et saan elada siin ajal, kui linn areneb ja noortele võimalusi pidevalt järjest rohkem juurde tuleb.

12170934_859766497424874_1102648965_o IMG_0192 IMG_423212169565_992458557464455_1655293847_o

Fotod: Alo Aasmäe, Kris Süld, Laura Tomson