VLND esitab täiesti umbmäärase aja tagant Viljandiga seotud eriti ägedatele inimestele küsimusi. Ja neid küsimusi on viis. Alati viis. Meie küsime 4+1 küsimust ning nemad viskavad meile viis vastust. Viskavad viis. Saate ju aru!

Kui ta oleks poissmees, siis Eesti kõige ihaldusväärsem. Aga võibolla on praegugi. Sest kuigi ta on ilmselt kõige suurema bändide arvuga Eesti muusik, on ta kindlasti paljudele unistuste bändikaaslane. Ta ei ole staar mitte sellepärast, et on võitnud vastava telesaate ja näeb väga Jonas Brothersi Nicki moodi välja, kuigi jah, seda viimast ei saa salata. Jalmar Vabarna on kvaliteedimärk Eesti muusikas. Ta on temperamentne ja karismaatiline. Samal ajal pagana andekas ja töökas. Viljandi on õnnelik, et see mees on oma jala siin kord maha pannud. Nagu pisut egoistlik mulk muiste, peame me teda nüüd enda omaks. Mis sest, et ta siin ei ela ega siin sündinud pole. Ja vast ta selle üle väga ei pahanda kah. Läks vähe kiitmiseks ära vist. No mis seal ikka, sai järgmise korra eest ette kah ära. Head lugemist!

Sa oled mingitel ajaperioodidel olnud seotud  Värska, Tallinna, Tartu ja Viljandiga. Millisest  nendest paikadest teise sõitmine kõige suurema rahulolu pakub?

Värskasse sõitmine, ükskõik kust, mõjub alati kõige rahustavamalt. Värska on ikkagi sünnikodu ja seal on alati hea ja kindel olla. Loodan, et see nii ka jääb! Aga kui nüüd meelitada, siis Viljandisse tulles on tihtipeale sama tunne. Rahulik ja soe, alati!

IMG_1581

Oled nüüd tõsiste tegijate maale jõudnud ja sooloplaadi välja andnud. Kas lihtsam on teha muusikat omaette või bändiga? Kas üksinda olemine kaalub üles bändimuusikaga kaasneva kompromisside tegemise?

Aitäh kõigepealt! Üksi tegemisel on omad võlud, aga ka omad valud. Võludeks on see, et ei pea loominguliselt kellegagi “kaklema”. Teed ikka nii, nagu ennast rahuldab. Küll aga oli väga raske näiteks plaadile pealkirja leida. Endaga arutada, mis see õige on, on üsna keeruline. Sama kujunduse tegemisel. Aga õnneks on head ja targad sõbrad ümberringi ja kõik leidis ideaalse lahenduse.

Sind on nähtud Tartu kesklinnas kõva trenni tegemas. Milline järgmine eesmärk selles plaanis on – Viljandi järvejooks? Tartu maraton? Vasaloppet? Velokulg?

Ohoh, kes nägi? Mul tavaliselt buff üle näo tõmmatud, et saaks ikka hästi anonüümne sportlane olla. Aga jah, sport on väga olulisel kohal minu elus. Sporti pean tegema, sest kui tööd on palju, siis trenni tegemine värskendab keha kõige paremini. Ja no magamine loomulikult ka, kuigi ärgates on tihti tunne, nagu oleks juba vana inimene. Ükspäev käisin onu juures. Ta ütles, et oeh, ärkad, sirutad ja mõtled, et näe elus olen. Ma vastasin, heh, mul sama tunne… aga jah, maratonid jms tegin juba nooruspõlves ära. Praegu teen sporti lihtsalt heaolutunde tekitamiseks!

Millal saab Jalmar Vabarna seto kuningaks?

Varsti!

Miks on Viljandi parim linn maailmas?

Sest Viljandis on kõik olemas – kultuur, loodus ja rahu!

IMG_1451