VLND esitab täiesti umbmäärase aja tagant Viljandiga seotud eriti ägedatele inimestele küsimusi. Ja neid küsimusi on viis. Alati viis. Meie küsime 4+1 küsimust ning nemad viskavad meile viis vastust. Viskavad viis. Saate ju aru!

Seekord võtsime luubi alla Viljandist pärit ee-riii-tiiii andeka käsipalluri, hetkel Viljandi gümnaasiumis õppiva Karl Roosna. Mees on andekas, tahet täis ning juba sedavõrd noorelt kõva tegija. Pöidlad pihku! Elage Karlile kaasa!

Noh, Karl! Oled homme üks kolmest Viljandi mehest platsil Eesti koondist esindamas. Pärast koondisedebüüti Ott Järvela ülistas sind igakülgselt. Miks sa Ott Järvelale meeldid?

Väga huvitav küsimus! Ma ei oskagi vastata kohe. Äkki sellepärast, et enne Gruusia mängu Tallinnas olin laiemale üldsusele täitsa tundmatu nägu ja mäng tuli täitsa hästi välja ning äratasin temas huvi? Isiksus ja olemine oli meele järgi ja nii ta läks. Või noh, ma arvan, et võis nii olla.

Milline mobiilirakendus puhkehetkedel Su meelt enim lahutab?

Ja jällegi väga huvitav küsimus! Nagu noored ikka: Snapchat, Instagram, Messengeris suhtlen pere ja sõpradega ning loomulikult osa aega veedan Facebookis. Aa, ja Candy Crushi lõhun täiega!

 Oled viimase aasta jooksul Viljandi käsipallist Eesti käsipallimaastikule tõusnud. Kus näed ennast järjekordse aasta pärast?

Loodan, et kool on lõpetatud ja huvi on üles näidanud mõni välisklubi. See oleks minu arvates ideaalne. Andrisega nii läks ja miks ei võiks ka minuga nii minna.

Ühesõnaga, Viljandi ongi parim linn maailmas.

Kirjelda viset, mille homme täismaja ees väravasse kõmmutad. Miks üldse peaksime homme spordihoonesse tulema?

No.. Esiteks – neid viskeid tuleb ikka rohkem kui üks. Väikese vindi võiks tõmmata, siis randmeka lasta taha posti, ühe seitsme väravavahile jalgevahele ja tagant alt võiks värkule (väravavaht, noh!) pea peale jõhkra needi tõmmata. Need neli tuleks ära panna, siis mõned kiired veel, sekka nurgast paar tükki ja olekski minu osa tehtud. See jutt on nüüd natuke ulme, aga jah – vot see oleks ideaalne mäng!

Miks on Viljandi parim linn maailmas?

Kompaktsus ja inimesed. Kõik on käe-jala juures, 20 minuti jalutamisega jõuad ilusti igale poole. Ja inimesed, lihtsalt super. Mõnusad, ühtehoidvad. Ühesõnaga, Viljandi ongi parim linn maailmas.

Selgituseks:

29. oktoober, 2014. Eesti käsipallikoondis alistab EM-valikmängus kahe väravaga Gruusia koondise. Aga mitte see võit ei pannud Eesti meediat mängujärgselt kihama. Hoopis üks, toona 17aastane, mängumees, kes debüütmängus 4 väravat viskas ja kõikide käsipallifännide orbiidile tõusis. Selle mehe nimi on Karl Roosna.  VLND hoiab Karli tegemistele pöialt ja usub, et kõva töö tulemusena võiks Ragnar Klavani järel järgmine Viljandi mees pallimängude maailma tipus olla just tema. Eeldused on olemas- vinge vise, kõva töötahe ja hea jutt, mis kõik kokku tema fännamise väga lihtsaks teevad. Laupäeval, 13. juunil on kõikidel viljandlastel lootust kodulinna vasakukäelise pallivõluri tegemistele ka kohapeal kaasa elada. Nimelt peab Eesti koondis kell 20 Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsioonimängu Luksemburgi vastu. Nagu loost lugeda sai, on Roosna plaanid võimsad, nii konkreetses mängus kui tulevikus. Siin on meie võimalus näidata, et toetame oma noorte kõrget lendu- kõik homme platsile ja omadele pöialt hoidma! Ahjaa, Viljandlastest on platsile oodata veel Kristo Voikat ja Rasmus Otsa. On, keda vaadata!

Järelsõna: Kuigi ametlike ja avalikkusele esitletud andmete järgi Karl Roosna laupäeval ei mängi, on meile teadaoleva info kohaselt mehel siiski võimalus intervjuus lubatu palliplatsil ellu viia. Näeme!