Ja siit me läheme! VLND hakkab täiesti umbmäärase aja tagant Viljandiga seotud eriti ägedatele inimestele küsimusi esitama. Ja neid küsimusi on viis. Alati viis. Meie küsime 4+1 küsimust ning nemad viskavad meile viis vastust. Viskavad viis. Saate ju aru!

Aga, et asi liiga ühekülgseks ei muutuks, ootab VLND ka Sinu ettepanekuid, kellele ja millal ruskat visata ning viis vastu saada. Anna oma panus ning saada meile ideid yo@vlnd.ee!

Kahtlemata oli möödunud nädalal nii Eesti, kui Viljandi aasta kultuurisündmuseks teater Ugala remondieelne gaalaõhtu U-Gala, kus kõikidele kohalolnutele eriti vinget programmi pakuti. See oli vinge!

VLND oli kohal ning pommitas teatrijuhti Kristiina Alliksaart, kes oma üpris lühikese teatrijuhi ameti jooksul on toonud Ugala linnarahvale väga lähedale, muutnud juhtimise nooruslikuks ning tänapäevaseks ja selge on see, et meile see meeldib.

Viska viis, Kristiina!

1. Õnnitlused, Kristiina. Ugala läheb remonti ning pidu oli võimas. Aga millal Sa viimati nukuteatris käisid?
Suur aitäh, tõesti oli võimas pidu! Tallinnas nukuteatris käisin eelmisel nädalal, Viljandi nukuteatris viimati lapsena.

Viljandi lihtsalt on parim linn maailmas.

2. Oled viinud aastaga teatri sinnamaani, et olete rahvale lähemal kui kunagi varem. Kuidas seda suutsid? Mida pidid muutma?
Aitäh kinnituse eest, me tõesti soovisime astuda suure sammu lähemale ja teeme seda edaspidigi. Küllap seda on tagantjärgi kunagi lihtsam analüüsida, aga praegu mulle tundub, et see on veidi usu küsimus – ma usun, et Ugala teater on vähemalt sama hea teater, kui ükskõik, milline pealinna teater. Usun, et üksi ei saavuta midagi, meeskond ja koostöö on oluline. Usun inimestesse, keda olen oma meeskonda valinud. Usun, et nad hoolivad ja armastavad teatrit ja panustavad sellesse kogu hingega. Usun, et absoluutselt iga inimese panus teatris on võrdselt oluline. Usun, et Ugala teater on Viljandile oluline ja Viljandi meile. Usun, et publik armastab Ugala teatrit. Küllap see veendumus võngub mingil moel minust edasi ja kandub mööda Ugalat, mööda Viljandit ja ehk ka kaugemale.

IMG_5513

3. Kui Sa saaksid mängida ühes lavastuses peaosa – mis lavastus see oleks?
Täitsa ausalt – ma ei soovi mitte kunagi mängida üheski lavastuses. Ei kõrvalosa ega peaosa. See elukutse on nii meeletult keeruline ja nõudlik ning ma austan väga näitlejaid, kes selles raskes ametis õhtust õhtusse publiku ette tulevad ja säravad.

Usun, et Ugala teater on Viljandile oluline ja Viljandi meile. Usun, et publik armastab Ugala teatrit. Küllap see veendumus võngub mingil moel minust edasi ja kandub mööda Ugalat, mööda Viljandit ja ehk ka kaugemale.

4. Ja nüüd tahame kuulda Kristiina Alliksaare teatrisoovitust. Millist lavastust peaksime 2015. aasta suvel 100% vaatama tulema?
Ma olen kindel, et mõlemad Ugala suvelavastused, “Vanad ja noored” viimast suve Vargamäel ja juunis Olustveres esietenduv “Vereliin”, pakuvad publikule elamuse. Kindlasti lähen ise vaatama Tallinna Linnateatri ja Von Krahli teatri ning Martti Helde (filmi “Risttuules režissöör) koostöös valmivat suvelavastust “Vanamees ja meri”, kus teeb kunstnikuna kaasa Ugala valgus- ja videoala juht Kristjan Suits. Mul on nägemata eelmisel suvel esietendunud “Kus sa oled, Juhan Liiv?”, kus mängivad Ugala näitlejad Aarne Soro ja Klaudia Tiitsmaa, ja ma kavatsen selle vea parandada. Kindlasti toob suvi veel palju põnevaid lavastusi, kuhu ma kindlasti ise soovin jõuda ja teistelgi soovitan minna.

5. Miks on Viljandi parim linn maailmas?
Ma võin sellest rääkida tunde! Kõigepealt – Viljandi on mu kodu ja kodu on alati parim paik maailmas. Siin on võrratud inimesed, sõbrad, Ugala teater, lummav loodus, kultuurist tiine õhk, vaikust ja rahu. Viljandi lihtsalt on parim linn maailmas.

IMG_4025 IMG_4378 IMG_4556

IMG_5335