VLND käivitab 2018. aasta novembris töötubadeseeria VLND Young Creators Lab, mille põhifookuseks on pakkuda noortele omanäoliseid õpivõimalusi koos oma ala tippudega ning seeläbi tekitada juurde tänapäevases digiühiskonnas hästiorienteeruvaid kodanikke, kes suudaksid ja tahaksid oma potentsiaali kodulinna hüvanguks ära kasutada.

Algatuse eesmärgiks on pakkuda teistsuguse olemuse ja ülesehitusega töötubasid, mis aitaksid Viljandi ja Eesti noortel oma huvialasid laiendada ning leida just need valdkonnad, milles on neil potentsiaali tippu jõuda. Aga tähtsam, kui ükskõik millise oskuse omandamine, on see, et iga noor leiaks endas selle enesekindluse, julguse ning tahte olla just tema ise ning tunda ennast hästi just seal, kus ta parasjagu on.

Esialgu toimuvad töötoad ja (mini)seminarid 1-2 korda kuus nädalavahetuseti ning programmi teemade hulka kuuluvad (telefoni)fotograafia, (digi)turundus, ettevõtl(ikk)us ning sündmuste- ja kultuurikorraldus. Teemasid võib lisanduda, aga need viis on esialgu VLND fookuses ning töötubade tulemuseks on Viljandi linna (kultuuri)elu rikastavad sündmused ja algatused ning otseloomulikult ettevõtlikumad ja julgemat eneseteostust otsivad noored. Nädalavahetused oleme toimumiseks valinud seetõttu, et see võimaldab noortel täielikult keskenduda ning lülituda välja argipäeviti pähekippuvaist koolimõtetest.

Kuna meie jaoks on oluline, et see algatus oleks kättesaadav kõigile noortele, siis on VLND Young Creators Labi töötoad kõigile tasuta.

Üks töötuba mahutab kuni 10 asjast huvitatud noort. Suurema huvi korral kordame kursuseid, aga väiksem klassikoosseis võimaldab meie juhendajatel tagada personaalse lähenemise noortele ning seeläbi anda soovitut paremini edasi.

Algatust toetab perioodil november-detsember 2018 osaliselt ka Viljandi Noorte Volikogu.

 

Nn Labs x Converse x VLND Young Creators Lab x Kertin Vasser x Kärt Hammer moefoto töötuba

Kes on Kertin Vasser? Üks on selge: tema argiellu kuuluvad fotosessioonid Tommy Cashi, Racer Worldwide’i, moe- ja elustiilipoega Reede ning lugematul hulgal kodu- ja välismaiste ajakirjade ning kaubamajadega.

Ta on moefotograaf, kelle mänguväljakuks pole pelgalt Tallinna tänavad, vaid ekraanid üle kogu maailma.

Loe Kertini kohta lähemalt: nn-labs-x-kertin-vasser

REGISTREERU SIIN: nnlabs-converse

VLND Young Creators Lab #2

Sten Saaremäe | 9. detsember | 12.00 – 15.00 | Viljandi Spordikooli judosaal

Sten endast:
Tänasel päeval olen professionaalne MMA võitleja ja teen sportlaskarjääri kõrvalt ka usinalt treeneritööd. Sündinud ja kasvanud Viljandis. Võitluskunstide pisiku sain külge Viljandi Maagümnaasiumi lõpuklassis. Spordiklubi Englas treener ja sportlane. Sõbrad, tuttavad peavad mind liialt heatahtlikuks, et sellise spordialaga tegeleda. MMA kütab minus kirgi, mis paistab välja ka minul treenigutel.

Sisukirjeldus:
Igal treeningul vaatame erinevaid distantse nagu püsti-, lähi ja maasvõitlus nagu MMA’le iseloomulik on. Õpime lööma käte, jalgade, põlvede ja küünarnukkidega ning kuidas ennast löömise eest kaitsta. Lähivõitluses õpime erinevaid mahaviimsi, mis on inspireeritud Kreeka-Rooma ja vabamaadlusest. Viimane distants ehk maasvõitlus, jääb selleks et õppida oma vastast kontrollima ja alistama läbi erinevate liigeselukkude ja kägistuste näol. Treeningud on koostatud nii, et need on turvalised kõigi jaoks. Haiget ei saa, aga see eest õppida saab palju.

Registreeru siin!

NB! Kohtade arv on piiratud ning kohti jagub vaid kiirematele!

 


 

VLND Young Creators Lab #1

Gunnar Hunt | 10. november | 12.00 – 15.00 | Viljandi Kunstikool

Teema: Loovkirjutamine ja -mõtlemine

Gunnar endast:

CV järgi olen olnud viimased viis aastat reklaamimaailmas loominguline juht ja tekstikirjutaja. Sündinud ja kasvanud Viljandis. Viljandi Gümnaasiumi I lend. “Inter Nos” koolilehe asutaja. Täiskohaga mölapidamatu ja alati valmis keelepõhist kildu viskama.

Sisukirjeldus:

Paljud oskavad kirjutada, kuid vähesed oskavad lugejani jõuda. Loovkirjutamise seminar näitab huvilistele kuidas kuidas ühte ja sama teksti erinevas võtmes kirjutada, kuidas oma sõnumiga kohale jõuda ja kuidas vaid mõne lihtsa nipiga oma tekste loovaks ja meeldejäävaks muuta.

Antud seminar ei õpeta sulle grammatikat, vaid seda kuidas oma tekstiga silma paista ja lugejale päriselt kohale jõuda.

Registreeru siin!

NB! Kohtade arv on piiratud ning kohti jagub vaid kiirematele!